Partidă amicală, CFR Cluj II – Unirea Alba Iulia 2-0 | „Alb-negrii”, a doua înfrângere la rând și palmares dezamăgitor în amicale

Unirea Alba Iulia a pierdut al doilea amical la rând, în deplasare cu CFR Cluj II, colega sa de serie, scor 0-2 (0-1). Unicul gol al primei reprize a fost marcat de Marius Coman (18), tocmai atacantul dorit încă din toamnă de “alb-negrii”, iar la reluare Giurgean (76) a parafat rezultatul final, într-o confruntare în care vizitatorii s-au prezentat modest, amenințând în rare rânduri buturile adverse

Formația din Cetatea Marii Uniri are un palmares dezamăgitor în disputele de verificare, cu o singură victorie din 4 întâlniri susținute. În partida disputată pe un teren sintetic la Iclozel, Adrian Bicheși a mizat pe următoarea formula: Căt. Suciu – N. Rus, Onacă, Al. Man, Al. Giurgiu – F. Morar, Goguța, De Marco, S. Iacșa – Selagea, Captiu; iar după pauză Petric, Tat, Cr. Păcurar, B. Ștef, Schiau, Davidaș, Scrob, Boboia, Adam. Au lipsit din motive medicale Ad. Matei, I. Grozav și An. David; Lăsconi (a semnat cu CS Afumați) și S. Fulea (plecat în Anglia, la muncă).

În turul campionatului, „alb-negrii” au obținut prima victorie externă a stagiunii, scor 1-0, printr-un autogol.

Programul jocurilor de verificare mai cuprinde întâlnirile cu CS Hunedoara – o dublă (17 şi 24 februarie) şi CNS Cetate Deva (21 februarie).

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu s-au calificat în semifinalele Cupei României

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu sunt primele 3 echipe calificate în semifinalele Cupei României, faza județeană. Ultima echipă va fi decisă luni, în urma disputei dintre Hidro Mecanica Șugag și CIL Blaj. Tragerea la sorți va avea loc marți, 30 aprilie, la sediul AJF Alba. În sferturile de finală partidele au fost echilibrate, […]