Ordonanța 13 a fost ABROGATĂ de Guvern. Noua ordonanță, de abrogare, intră în vigoare din momentul publicării în Monitorul Oficial

Ordonanța 13 a fost ABROGATĂ de Guvern. Noua ordonanță, de abrogare, intră în vigoare din momentul publicării în Monitorul Oficial.

Pe ordinea de zi a ședinței de guvern de azi, convocate pentru ora 14:00, figurau abrogarea OUG 13/2017, dar  şi un memorandum cu tema „Aprobarea declasificării stenogramelor cuprinzând dezbaterile din şedinţele  Guvernului desfăşurate la data de 18.05.2016 şi la data de 31.01.2017”.

ELIT

Sursa: digi24.ro

ADEZIUNE PLUS

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Alba Iulia REVINE la SCENARIUL ROȘU. Incidența de infectare a ajuns la 3 cazuri/1000 de locuitori

Deși carantinarea Municipiului Alba Iulia a „dat roade” în ceea ce privește scăderea numărului de persoane infectate, orașul nostru a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL: Starea de alertă, PRELUNGITĂ cu încă 30 de zile: Măsurile și restricțiile care vor trebui respectate

Prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă, începând de miercuri, 13 ianuarie a fost aprobată de către Guvernul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

25 Comentarii

Unu din AB 5 februarie 2017 at 15:36

Hai acum toata strada mars acasa. Ati obtinut ce ati vrut. Sa nu va aud ca vreti sa plece si guvernul ca va rup picioarele !!

Tara lui Papura Voda 5 februarie 2017 at 16:35

Esti atat de prost, incat ar trebuii sa ti le rupi tu si sa le dai drept laturi la porci.

deci 5 februarie 2017 at 15:52

Cei din strada – Plecati acasa !

uab 5 februarie 2017 at 16:41

Studentii ,la Bucuresti acum aveti gratis,puneti-l pe Ciolos ,sa va taie gratuitatea si bursele!

Guvernul(teatrul de papusi) Grindeanu si-a ratat misiunea 5 februarie 2017 at 17:06

Limba de pantofi a lui Dragnea(Grindeanu) trebuie sa-l ia pe „Iordache-alta intrebare” si sa plece. Romanii nu mai suporta minciuna si hotia!

greseala imensa a psd-alde 5 februarie 2017 at 19:10

Puterea instalata dupa alegerile din 11 decembrie s-a comportat abuziv, incercand sa legalizeze furtul prin manevre oculte si sa scape de raspundere penala mai multi politicieni sau persoane influente.

KWI 5 februarie 2017 at 19:13

Dar pe la casa celui mai mare corupt din Alba Iulia, Mircea Hava, nu treceti sa-i cantati si lui „sereneda” cu DNA sa vina sa te ia ?

jon 5 februarie 2017 at 22:53

Nu!nu pot sa cred ca se doreste prin forta anularea rezultatelor din 11 decembrie.Asa ceva nu se poate intr-o tara civilizata din UE!

ioo 6 februarie 2017 at 22:07

Care anulare a rezultatelor din 11 dec.? Pleaca guvernul asta ticalos si vine alt guvern, tot PSD+ALDE. Unde e anulare? E drept ca e greu sa gasesti niste psdisti cinstiti sa formeze un guvern, mai ales ca Dragnea vrea oameni de paie, pe care sa ii comande.

Unu din AB 5 februarie 2017 at 22:58

o sa fac antimanifestatie daca b..oii nu pleaca acasa dupa abrogare. PSD singurul partid politic care cat de cat mai tine si cu omul de rand. Nu va lasati intimidati de lozincile si multimea fraierilor ca sunt minoritari!!! Vom face razboi civil daca nu se retrage pleava.

fane de la sifoane 6 februarie 2017 at 9:34

spalatule pe creier… vai de steaua ta! Nu mai ameninta cu prostii, ca n-o sa vina DNA sa te ia ci o sa ai o discutie cu niste domni din servicii.

Un cetatean 6 februarie 2017 at 7:54

Niciunii nu tin cu muritorul de rand, toti sunt la fel urmaresc doar interesul propriu.

Daca tot sunt integri si cinstiti de ce nu renunta la imunitatea parlamentara toti si la pensiile speciale ca oricum nu le merita ?

Parlamentarii suedezi pot sa dea legi fara sa aiba imunitate, privilegii si au salariul dublu unui profesor si circula cu mijloacele de transport in comun nu cu antemergator si cu girofar.

Iar vointa poporului s-a vazut ca nu o respecta, deoarece am votat in 2009 reducerea numarului de parlamentari la 300 si am ramas cu votul.

albaiulian 6 februarie 2017 at 8:31

Iar taiati comentariile?

Schepsis 6 februarie 2017 at 8:39

Zice @ un cetatean :
” … iar vointa poporului s-a vazut ca nu o respecta …”
asa cum nici poporul nu respecta vointa …poporului … fiinca acel popor, „romanii mei”, vreo cateva zeci de mii, vor sa dea jos guvernul, acel guvern votat, deci votat de vreo cateva milioane de popor, … celalalt popor. Deci daca nu am fost destul de divizati pana acum, acum e clar : Herr Klaus a reusit sa ne divizeze – „romanii mei” si ” ceilalti romani” …
In democratie, cand e vorba de vot, unii castiga, altii pierd.
Atat de simplu dar atat de greu de inteles pentru „romanii mei” !
Zice alt cetatean !

Schepsis, e atat de greu sa intelegi? 6 februarie 2017 at 10:32

Romanii au acceptat victoria psd in alegeri, dar iata, vine Dragnea si impune hoteste o ordonanta de urgenta(de ce urgenta?) care sa-l salveze de puscarie. Pe el si pe colegii lui penali. Cum poti spune ca Iohannis e de vina? Oamenii nu mai pot fi prostiti in fata. Singurii care sustin dezbinarea romanilor sunt infractorii din politica. Cum sa stai impasibil cand marsavia e pe fata!?

ioo 6 februarie 2017 at 22:12

L-ai votat pe Grindeanu prim-ministru si pe Iordache ministru la Justitie? Sau ai votat PSD?
In schimb, Iohannis a fost votat direct si el, o singura persoana, a avut vreo doua milioane de voturi in plus fata de marele PSD. Daca imparti nr. voturilor la nr. membrilor PSD rezulta ceva de ordin mic.

Schepsis 7 februarie 2017 at 7:16

La capitolul „Voturi pe persoana”, Basescu e de departe marele castigator – a intrunit 7,4 milioane !
Dar dupa cum s-a vazut, au fost nesemnificative !!!
Probabil dupa aceiasi logica, nici rezultatul recentelor alegeri nu conteaza (pt.cei din strada) !
Acum stau si ma intreb : daca votul nu conteaza, de ce sa mai votam …?

Schepsis 6 februarie 2017 at 12:06

Nenea @no name,
daca ordonanta cu pricina a fost abrogata si daca romanii (o parte) au acceptat rezultatul alegerilor, ceilalti „romanii mei” de ce mai sunt in strada ? Poftim ? Vor sa dea jos guvernul ? Si daca da, ce alt guvern sa vina daca ” romanii au acceptat victoria psd in alegeri ” ?
Si apropo de „romanii mei”, hai sa-ti mai pun o intrebare ajutatoare : stii cumva cine a rostit celebra propozitie „romanii mei sunt acum in strada” ? Hai ca stii, e simplu : Iohannis, desigur. Si daca e asa, atunci cine imparte ( dezbina) romanii in doua : „ai mei” si „ceilalti” (care nu sunt in strada) Nu cumva el, Iohannis ar trebui sa fie presedintele tuturor romanilor ? „Ceilalti” ai cui sunt ? Sau „ceilalti” sunt vinovati ca la alegeri nu a iesit „guvernul meu ” ? Poftim ?

Unu din Alba 6 februarie 2017 at 13:10

Ai perfecta dreptate Schepsis . Nenorocitii astia vor sa dea jos cu guvernul (asta era interesul de la inceput) , dar nu au nici o sansa ca intervenim noi milioanele de romani care i-am votat si se vor isca lupte de strada. Nu vom accepta noi un asemenea abuz sa plece un guvern ALES de majoritatea cetatenilor , ca vezi Doamne asa vrea „Gheorghe si Ion” :!!!

bre, unule din Alba, esti perfect paralel 6 februarie 2017 at 18:04

cetatenii n-au votat un guvern ci partide. Guvernula fost numit. Partidul a promis ceva, dar noaptea, ca hotii au incercat altceva: OUG pt hoti-asta da abuz. Chiar si dintre psd-istii onesti s-au suparat,dara-mi-te ceilalti. Cat despre replica psd la proteste, s-a vazut aseara la Cotroceni cate „meleoane”erau si cat de jenanti au fost . Pana si liderii psd s-au disociat de ei.

Skepsis 6 februarie 2017 at 13:52

În iunie 2013 s-au dat de psd 18 Oug într-o zi și nimeni nu a ieșit în stradă….de o săptămână tot mai mulți achisează la manisfetații fără a se informa , fără a citi Constituția și legile care se subsumează Constituției ….am impresia că ignoranța este molipsitoare și eu nu vreau să mă contaminez….Dacă judecătorul nu e JUDECĂTOAR, justiție nu e , democrație nu e ….Aci e BUBA !…nu vă mai lăsați manipulați de slugile imperialiste ….

Schepsis 6 februarie 2017 at 19:52

@ Skepsis
Tizule, daca rasfoiesti putin pe forum ai sa constati ca acest pseudonim (scris cu ch) este folosit de mine de mai multa vreme. Il regasesti si la acest articol, mai sus.
Ca sa nu starnim confuzii de opinie, iti recomand sa-ti gasesti alt pseudonim. Daca nu reusesti, te ajut !

dolfi 6 februarie 2017 at 23:18

lasa-i sunt tot felul de agitatori – dobitoci, iude vanduti pe bani marunti hotilor de toate culorile, indivizi acoperiti si descoperiti, troli.. care doar ocupa spatiul comentariilor

fane de la sifoane 7 februarie 2017 at 9:34

vrei sa zici postaci? pupatori de c*r*ri de politicieni? naparci care dau din coada la auzul monezilor….
Rromani „cinstiti”!

Florian Binomescu 7 februarie 2017 at 12:23

La parnaie cu marioneta sereiului Klaun Johannis !!! Jos Johannis !!!Kovesi si Coldea la puscarie !!!