Oana Badea refuză să-l reevalueze pe Horaţiu Josan. Vezi replica primarului din Aiud

Oana Badea02Fostul secretar de stat al Ministerului Educaţiei, Oana Badea anunţă printr-o postare pe pagina personală de Facebook că are „o altă opinie referitoare la administrarea Aiudului”, dar refuză să-l reevalueze pe Horaţiu Josan, însă consideră că o „demisie a primarului poate fi punctul de plecare”. Totodată anunţă simpatizanţii PDL că nu a trădat şi nu va trăda niciodată electoratul.

„Vreau să-i liniştesc pe toţi aiudenii care, în urma negocierilor PDL-PNL la nivel central, cred ca am o altă opinie referitoare la administrarea Aiudului. Nu schimb şi nu reevaluez nimic din ceea ce ştiţi. Pentru Crin Antonescu, reevaluarea a început doar după ce şi-a recunoscut greşelile cu o DEMISIE. La Aiud, o demisie a primarului poate fi punctul de plecare.
Spun asta pentru ca nu am trădat şi nu voi trăda niciodată electoratul. Imaginea sugerează perfect ceea ce am scris”, este mesajul Oanei Badea de pe site-ul de socializare.

În replică, primarul Aiudului a arătat că nu poate fi vorba de o demisie, iar declaraţiile Oanei Badea nu îl interesează. „Nu mă interesează ce vorbeşte Oana Badea. Nu am treabă cu ce a făcut Crin Antonescu, nu poate fi vorba de o demisie”, a spus Horaţiu Josan.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

34 Comentarii

intrebare 5 iunie 2014 at 13:09

cine este Oana Badea?

Horea 5 iunie 2014 at 15:43

Ce cauti „intrebare” aici pe forum daca nu stii cine este Oana Badea?

De fapt, doar te faci ca nu stii!

UE 5 iunie 2014 at 13:25

Demisia, Josane! Demisia!

iisti 5 iunie 2014 at 14:08

Sunteti doi ridicoli!

asa o fi 5 iunie 2014 at 14:39

asa o fi?

alexandru 5 iunie 2014 at 15:00

problema liberaliilor estre ca nu se pot obisnui cu ideea ca pot fi si altceva decat un accesoriu pentru dan vociulescu si ghita.si refuza sa creada in orice alta idee de dreapta. intre timp psd devine partidul stat.

Horea 5 iunie 2014 at 15:46

La nivelul orasului Aiud, ar fi absurd sa facem o legatura intre PNL si Voiculescu+Ghita.

spirit of dandy 5 iunie 2014 at 19:55

de acord- se face doar legatura voiculescu-cacarau

Zvonea 5 iunie 2014 at 15:54

Se zice că Oana Badea ar fi la originea “dispariţiei” taragotului lui Fărcaş…
Obişnuită fiind “să sufle” şi neavându-l în apropiere pe Funeriu, gurile rele spun că Oana B. ar fi pus la cale furtul taragotului, aşa urmând să aibă dumneaei în ce să sufle …

spirit of dandy 5 iunie 2014 at 22:00

@Zvonea- cand esti mitocan, n u mai trebuie sa fie lumea intrebata de unde esti-iti scrie pe frunte cu litere mari USL latura liberala

Zvonea 6 iunie 2014 at 8:08

@ spirit of dandy – Daca mi te-ai adresat mie, drept sa spun, n-am prea inteles ce vrei sa spui, fii mai explicit .

spirit of dandy 6 iunie 2014 at 9:23

@Zvonea 8:08- sincer, nu inteleg ce explicatii suplimentare iti mai trebuie ?

Misi 5 iunie 2014 at 15:56

Va iesi pe usa din dos a politicii.
Demisia inseamna onoare. Cum poti privi strada, trotuarul pe care nu l-ai reparat , disparitia economica a orasului, ultimul loc in toate ca municipiu a judetului , vizibil si evident, fara sa-ti pese?!! Aveti solutii dle primar? Nu. Si atunci?

smurd 5 iunie 2014 at 16:27

misi este chiar oana badea. se vede din stereotipul de limbaj si din saracia acestuia

soimul de munte 5 iunie 2014 at 16:00

nu va mai certati ca si copiii- puneti de-un referendum, ca si asa se poarta si vedeti cine ramine si cine nu !”mai vreti ala primar”? sau nu- ca la europarlamentare s-a scos pnl cu 12 si ceva% , nu? ca si pnlul a participat la ”referendum” in 2012, deci nu are nimic impotriva acestei forme de consultare a electoratului- sau are? o fii bun doar pentru altii?

Horea 5 iunie 2014 at 16:18

@soimul de munte

De ce sa ne mai cheltuim cu referendumul?
Se stie doar ca la noi (in Romania) nu se tine cont de rezultatul sau.
Mai bine asteptam 2016 cand electoratul aiudean, si nu numai, isi va alege, poate, alti conducatori.

Diagnostic 5 iunie 2014 at 18:34

Poate ca totusi pentru Josan ar fi bun un referendum, dar unul dupa modelul Basescu : merge lumea la refendum, vreo 85% voteaza pentru demisie si RESTUL (da, restul, adica ce ramane) nu merg la vot. Nu se face cvorum, referendumul nu se valideaza si Josan (sau Base) nu demisioneaza. Simplu, nu ?

Horea 5 iunie 2014 at 21:02

@Diagnostic

Asa este.
„Resturile” intodeauna incurca bunele intentii.

Ciprian 5 iunie 2014 at 18:36

Josan e doar un gunoi, atat si nimic mai mult. Pacat ca se duce Aiudul de rapa cu el primar.

Pockemon 5 iunie 2014 at 19:22

Acum fara gluma: cine este Oana Badea ?

Horea 5 iunie 2014 at 21:05

@Pockemon

Daca-i fara gluma, atunci Oana Badea este presedintele PDL-ului din Aiud.
Si binenteles, consilier local.

Bamse 5 iunie 2014 at 19:24

…pentru a fii sustinator a lui Josan dupa cum arata orasul trebuie sa fii debil mintal sau hot ,lucru care cei care lau votat in mare parte sunt (vezi cui a oferit mitite si bere) iar daca nu te incadrezi in nici una din aceste categorii cu siguranta ca mananci paie si in loc de vorbe mugesti!…iar cei care ma veti critica pt ca va simtiti vizati de un adevar constatat va transmit ca ma doare sapca de voi 😛

spirit of dandy 5 iunie 2014 at 22:11

poti sa deschizi un magazin de bashti, ca tot mai multa lume are dureri la basca de primar- nu stiu cum se face ca toti se lauda ca au votat cu altul si tot el a iesit; macar acum, fara psd, a scos cu haita 12%; daca se aliaza pdl cu el si restul, adio progres pina in 2020 si urmatoarele

Lavinia 5 iunie 2014 at 22:36

Cine alege sa trăiască in Aiud in afara de Ada, vreo trei patru abonați la licitatiile lui Josan si sa nu omitem, mai noul arhitect sef al Aiudului, blonda atotstiutoare si atotcuprinzatoare.

Horea 6 iunie 2014 at 9:06

@Lavinia

1. Ada mai traieste in Aiud? Am inteles ca a urcat pe alti „cai”,
mai mari.

2. Cine este totusi „blonda atotstiutoare”?

spirit of dandy 6 iunie 2014 at 9:21

pe mine ma intereseaza mai mult latura ”atotcuprinzatoare”

filimon 5 iunie 2014 at 23:15

dupa patru mandate sa iti fie orasul praf si pulbere ar trebui sa pleci in lume, nu numai sa iti dai demisia. dar cum sa demisionezi cand ramai pe dinafara? ce sa faca domnul asta daca nu mai e primar? metalurgica unde a lucrat a taiat-o la fier vechi, afaceri nu stie face decat cu bani publici, ce sa faca??? vai de capul lui!

rococo 6 iunie 2014 at 12:52

Suflera are datoria doar de a SUFLA si nu de a reevalua ! Chiar, cine duduia, ce si pe cine reprezinta ?

Observator 6 iunie 2014 at 13:18

Mai „rococosule”!
Tu nu citesti comentariile celor de pe forum?

Mia 6 iunie 2014 at 15:39

Bravo, Oana, te felicitam si suntem alaturi de tine. Nu au ce sa-ti bage de vina. Mergi inainte. Nu esti singura.

Horea 6 iunie 2014 at 15:48

@Mia

Inainte? Incotr-o de fapt?

Oana Badea nu va mai inainta prea curand spre FUNCTIA pe care a detinut-o in urma cu cativa ani. Si asta chiar daca esti „alaturi de tine”.

Orchestra Nationala Radio 6 iunie 2014 at 16:59

@ Mia
” … suntem alaturi de tine…”
Ce bine, ca era cat pe ci sa ne desfiintam. Toti „suflatorii” ne-au plecat … dincolo …, ca se zice ca acolo se castiga mai bine. Asa ca, cu toti cei care sunt alaturi de tine draga Oana, putem reface Orchestra N.R si-i vom face pe toti „suflatori” de elita !

spirit of dandy 6 iunie 2014 at 17:39

retzine ideea ca, mai bine suflator decat pupator ! ca sa suflii cuiva ceva, inseamna ca trebuie sa stii despre ce e vorba; ca sa fii pupator, e destul sa te duci prin piata si sa iei la rand tot ce prinzi- or ajuns oamenii sa treaca pe partea ailalta a strazii ca sa nu fie pupati de cei doi ; asa ca daca poti baga cuiva de vina doar pentruca a suflat cuiva despre lectia pe care ala nu a invatat-o, e o.k.- mai baga, ca este bine asa