Ziarul Unirea

Mircea Hava: La Aiud s-a făcut un sondaj în care Oana Badea a câștigat detașat. A apărut Florea, vom mai face unul

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Oana Badea02Oana Badea a câștigat detașat un sondaj realizat de PNL în municipiul Aiud, însă, după realizarea acestuia, în cursă s-a înscris și Alin Florea, candidatul vechiului PNL, și, în consecință, se va mai realiza un sondaj, a spus, vineri, copreședintele PNL Alba Mircea Hava la radio Unirea FM. 

Astfel, la Aiud candidatul va fi ales în urma celui de-al doilea sondaj și cel mai bine plasat, între Florea și Badea, va fi candidatul PNL-ului, a afirmat Hava.

ELIT

”La Aiud s-a făcut un sondaj în care Oana Badea a fost detașată, dar nu s-a făcut cu domnul
Florea. Dânsul nu a fost atunci pus în sondaj. Pentru că nu se știa… acestea sunt niște chestiuni de grădiniță, dar accept. Vom mai face încă un sondaj la Aiud. Cine are un punct în plus va fi alin floreacandidatul nostru. Deci valoarea și numai valoarea”, a afirmat Mircea Hava.

Actualul primar, Horațiu Josan, nu va mai candida.

Primarul municipiului Alba Iulia a spus că PNL caută candidații cei mai bine plasați, nu pe cei care ”sunt prieteni cu mine sau cu nu știu cine, nu candidații care au făcut parte din fostul PDL sau vechiul PNL”.

În ceea ce privește candidatul la municipiul Sebeș, Mircea Hava a spus, din nou, că va candida Dorin Nistor care, în urma unui sondaj, a fost cotat aproape dublu și față de actualul primar, Alexandru Dăncilă (PSD).

Citește și Hava a spus STOP controverselor: ”Dorin Nistor e candidat la Sebeș; Eu sunt președintele și eu am decis”

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

Te-ar putea interesa și:

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Alba Iulia REVINE la SCENARIUL ROȘU. Incidența de infectare a ajuns la 3 cazuri/1000 de locuitori

Deși carantinarea Municipiului Alba Iulia a „dat roade” în ceea ce privește scăderea numărului de persoane infectate, orașul nostru a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

SCANDAL la Abrud: Bărbat reținut după ce ar fi pătruns într-un apartament și ar fi agresat două cunoștințe Un scandal… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL: Starea de alertă, PRELUNGITĂ cu încă 30 de zile: Măsurile și restricțiile care vor trebui respectate

Prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă, începând de miercuri, 13 ianuarie a fost aprobată de către Guvernul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

17 Comentarii

Horea 8 ianuarie 2016 at 13:22

„Astfel, la Aiud candidatul va fi ales în urma celui de-al doilea sondaj și cel mai bine plasat, între Florea și Badea, …”

Adica cum doar ÎNTRE Florea si Badea?
Si daca ma inscriu si eu in cursa?

Vali 8 ianuarie 2016 at 15:32

Esti cumva un PDL-ist sau vechi PNL-ist sub acoperire?

Horea 8 ianuarie 2016 at 17:14

@Vali

Doar sub acoperire!

realist 8 ianuarie 2016 at 14:41

Hava daca ar avea bun simti ar tacea din gura dar se crede atotstiutor in fond este un dictator nesimtit care sper ca in 2016 va vizita beciul domnesc chiar daca D N A ALBA DOARME SAU ARE INTERESE SA NU-L DERANJEZE PE ACEST NESIMTIT.

titanium 8 ianuarie 2016 at 19:36

Sper sa nu iasa Badea …chiar nu as vrea sa ma mut din Aiud..:(

Bulă 8 ianuarie 2016 at 20:58

Chiar a ramas Aiudul si fara barbati gospodari?

Horea 9 ianuarie 2016 at 16:30

Nu, n-a ramas.
Multi insa nu vor sa intre in … „mocirla!”

@ Bula 11 ianuarie 2016 at 16:18

Oana se muta la Primaria Aiud cu toti rromanii din Pagida ha, ha vorba lui Ba-se-se.

Bulă 11 ianuarie 2016 at 17:19

Nu mă! Romaii au fost mutati la Bufa II.

pilu 8 ianuarie 2016 at 21:32

In randul cui se fac aceste sondaje ? Au astia un organism de efectuare a sondajelor ? Tot ce zice Stalin asta e gargara fara apa.

Alex 8 ianuarie 2016 at 22:56

Daca Badea va fi impusa ca si candidat (stie Hava cum sa faca sondajele…) inseamna ca va fi presedinta PNL Aiud. Ha ha ha haaaaaaaaaaa!!!!

m 9 ianuarie 2016 at 3:38

doamna badea nu prea cred ca ar trebui sustinuta cu atata ardoare in conditiile in care a facut ceea ce a facut(aranjat) la isj in ceea ce priveste repartizarea posturilor de titulari si suplinitori. ar trebui sa-i fie rusine si sa se retraga din cursa. dar cam greu cu rusinea si la doamnea badea si la domnul hava. parca presedinta partidului anunta curatenie in partid. se pare ca aceasta curatenie nu prea are loc. aceeasi oameni care au ”realizat” nimic vor in continuare sa candideze!

Alex 9 ianuarie 2016 at 16:51

PNL Aiud condus de Oana Badea!!! Ieri am realizat aceasta perspectiva si de atunci mi se intoarce stomacul pe dos. De fapt Hava se lupta pentru candidatura ei avand in vizor in primul rand ajungerea unei pdl-iste pursange ca Badea la presedintia PNL Aiud. Hotararea conducerii nationale a PNL ca, candidatul la pozitia de primar sa ajunga automat presedintele organizatiei care-l sustine cade ca o manusa pe mana unuia ca Hava. Daca n-au sange in instalatie, adio PNL Aiud!
Poate mai comenteaza si altii aceasta perspectiva.

Rajid al Baclava 11 ianuarie 2016 at 9:43

si perspectiva in care 1 deceniu si jumate a fost altcineva presedinte, ce ti-a adus ? scaderea numarului populatiei orasului cu 1/3, somaj cat duce, forta de munca se deplaseaza si face naveta platind impozite la altii, drumuri ca vai de ele, datorii azi-maine la rambursarea banilor europeni prin nerespectarea termenelor de lucru, deplasari ale conducerii de partid la festivaluri de bomboane de pom si a tuicii prin orase infratite, paranghelii fara numar cu artificii de zeci de mii de lei, fabrici inchise, decalaj de aspect, amenajare, etc. intre oras si celelalte localitati din judet, sa mai zic ? daca ii vrei tot pe astia, foarte bine; inseamna ca esti printre cei privilegiati; noi astialalti, pana la 20000 de locuitori, nu prea suntem

prea.... 11 ianuarie 2016 at 10:49

ai dreptate. sub josan a fost rau. Oana badea va continua traditia raului……

Alex 11 ianuarie 2016 at 11:07

Ai dreptate mie la suta. Poate citeste ce ai scris si actualul presedinte. Dar PDL-ul este partidul hotilor si tot ce miroase a PDL si basism este respingator si condamnabil din start.
Nu sunt privilegiat, fac parte din cei 20000, ceea ce cred ca nu este cazul tau. Cred ca si tu cam mirosi cam dubios. Critica ta se face e pe pozitia unui pedelist de vaza, informatiile pe care le afisezi nu ptea sunt la indemana celor 20000 de locuitori.

Rajid al Baclava 12 ianuarie 2016 at 8:30

Citeste articolele din ast ziar si alte 2-3 locale si te lamuresti ; chiar zilele astea s-a spus ca trebuie dati inapoi bani cu nemiluita pentru intarzierea unui proiect- totul este aparut in presa pe durata a 1-2 ani ; din fericire am avut atata minte incat sa nu ma incartiruiesc in ceva partid- dar daca unul este ”partid al hotilor” cum califici celalalt partid si cum justifici asta ? si daca ai atata minte sa vezi si sa constati unele aspecte ale strazii pe care umbli zi de zi, nu inseamna ca esti ”PDL-ist de vaza” adica vrei sa zici ca doar PDL-istii de vaza mai judeca in tara, judetul si acest-azi-maine fost- municipiu ? de unde pana unde poti vedea si avea pareri doar daca esti la partid ? desi le-ai facut un compliment pDL-istilor ; stii ce ? hai sa nu ne luptam in calitate si cantitate de ”privilegii’ pe care fiecare crede ca le are alalalt- haide cu o idee folositoare si constructiva- zicea careva ca tipa va continua raul facut de tip-mai sus cu 2 raspunsuri- sa apara a 3-a varianta credibila, care nu musai sa apartina celor 2 partide- nimeni nu opreste asta, dar grija mare sa nu sufle din voturile celor care vor schimbarea admistrarii orasului, deci care nu vor urmasii astuia de acum