Mieluşei în deplasare…

Redactia Ziarului Unirea

CS Zlatna nu se regăseşte pe terenuri străine, unde a înregistrat 5 înfrângeri din 7 jocuri (numai două remize externe). „Lanterna roşie” a seriei, Unirea Dej, echipă antrenată de Ioan Tătăran a cunoscut din nou gustul succesului, după 10 etape în care n-a mai câştigat niciun meci. Partida în sine a fost una echilibrată, dejenii au înscris primii prin Găbruş (minutul 40), vizitatorii au restabilit egalitatea prin O. Bucur, cu un sfert de oră înaintea finalului, prin transformarea unei lovituri de pedeapsă, iar sfârşitul a fost dramatic. Aurarii au suferit o eliminare în minutul 78, când au rămas în inferioritate numerică (P. Dârjan – cumul de avertismente) şi au încasat golul decisiv în minutul 85, prin acelaşi Găbruş, ce şi-a trecut în cont „dubla” victorioasă. „A fost o partidă de luptă, fără prea multe oportunităţi. Nu meritam să pierdem, însă, din păcate, am plătit tribut greşelilor personale”, a precizat Ion Ilie, tehnicianul grupării de pe Ampoi, care a suferit întâiul eşec pe banca divizionarei terţe. Pentru CS Zlatna au evoluat următorii: Ov. Barna – Fulea (65, V. Dârjan), Colcer, Kiraly, Mânecan – Tămăşan (46, Borcea), P. Medrea, Tănase (70, Amariei), P. Dârjan – O. Bucur, A. Gherman, rezerve Cocârcă, Vasinca. (H.D.M.)
lRezultate
FC Baia Mare – Avântul Reghin 2-1 (1-0); Unirea Dej – CS ZLATNA 2-1 (1-0): Găbruş (40, 85)/ O. Bucur (75, penalty); Unirea Floreşti – Unirea Tărlungeni 1-0 (0-0); FC Zalău – Unirea Ungheni 3-2 (2-1); FC Cisnădie – Sănătatea Cluj 1-0 (1-0); CSM Braşov – AFC Odorheiu Secuiesc 1-0 (0-0); Gaz Metan II Mediaş – Seso Câmpia Turzii 0-1 (0-0); Gloria II Bistriţa – a stat.
15. AFC Odorheiu        15        3        2    10    10-26        11    -10
Etapa a 18-a (vineri 18 martie 2011, ora 15.00): Sănătatea Cluj – FC Zalău (în tur, 0-3), AFC Odorheiu Secuiesc – FC Cisnădie (0-1), Gloria II Bistriţa – CSM Braşov (1-2), Seso Câmpia Turzii – Avântul Reghin (1-1), CS ZLATNA – FC Baia Mare (2-2), Unirea Tărlungeni – Unirea Dej (2-1), Unirea Ungheni – Unirea Floreşti (0-1), Gaz Metan II Mediaş – stă.
.

FOTO Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo

Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo Sportivii CS Unirea Alba Iulia au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la taekwondo, desfășurat în 19-21 aprilie la București. CS Unirea Alba Iulia a participat la […]