Metalul Aiud a pierdut la „masa verde”, CSO Cugir joacă în memoria lui „Toto”

Redactia Ziarului Unirea

Metalul Aiud a pierdut la „masa verde” (0-3) partida cu FC Cugir (pe teren 1-0) pentru că l-a folosit pe Cătălin Paul Muntean (patru cartonaşe galbene), meci contând pentru etapa a 16-a a Ligii a IV-a. Aiudenii vor juca mâine sub Drăgana, contra liderului CSO Cugir, ce încearcă să câştige pentru a-i dedica victoria memoriei lui Ioan Dobran „Toto”, un înflăcărat suporter dispărut prematur dintre noi. Dar iată programul rundei: *sâmbătă, 17 martie, ora 11.30: Cuprirom Abrud – Performanţa Alba Iulia (în tur, 0-3), FC Cugir – Olimpia Aiud (1-0); ora 16.00: CSO Cugir – Metalul Aiud (1-1), CS Ocna Mureş – Viitorul Unirea (0-4),Sportul Sebeş – Dalia Sport Daia Română (0-0); *duminică, 18 martie, ora 11.30: Arieşul Apuseni Baia de Arieş – Rapid CFR Teiuş (1-2), CIL Blaj – Viitorul Sântimbru (1-3); ora 16.00, Europa Alba Iulia – Flamura Roşie Rădeşti (3-0). (H.D.M.)