Metalul Aiud a câştigat partida de verificare din Ungaria

Redactia Ziarului Unirea

Metalul Aiud a câştigat partida de verificare disputată în Ungaria cu echipa locală din Gyomaendröd (oraş înfrăţit cu municipiul aiudean), cu scorul de 3-2 (2-1), goluri marcate de Ovidiu Popa – două şi Mihai Domşa. Conjudeţenii au evoluat în formula: R. Popa – A. Bălan, G. Haţegan, R. Ferencz, Căt. Barbu, Andrei Costan, Cl. Muntean, M. Moga, O. Oltean, Ov. Popa, Fl. Stan, după pauză mai intrând M. Domşa, A. Sas, R. Naghy, Căt. Muntean, A. Şes, Birk, G. Horvath, T. Costea. „Am avut parte de un teren bun şi de condiţii excelente de refacere. Pentru primul joc sunt mulţumit de evoluţia echipei, suntem pe drumul cel bun dar mai avem de muncă pentru a ne îndeplini obiectivele”, a declarat Radu Andone antrenorul Metalului care a şi evoluat în ultimele 15 minute ale jocului amical din ţara vecină. (H.D.M.)

Denisa Mărcuș și Miruna Măda, cicliști din Alba, pe podium la Triada MTB Avrig

Denisa Mărcuș și Miruna Măda, cicliști din Alba, pe podium la Triada MTB Avrig Cicliștii din Alba legitimați la CSM Mediaș au realizat rezultate de apreciat la primul concurs de mountain bike din acest an disputată în zona Transilvaniei. Triada MTB Avrig s-a desfășurat pe parcursul a două zile, adresandu-se cicliștilor amatori, dar și celor […]