Meci amical, CS Ocna Mureș – Sănătatea Cluj 2-2 (1-0) | Remiză cu „virușii verzi” pentru nou-promovată

CS Ocna Mureș a remizat într-o partidă de verificare, cu Sănătatea Cluj, scor 2-2 (1-0), ultima repetiție pentru nou-promovata care duminica viitoare, 19 august, va juca cu Sportul Petrești, la Vințu de Jos, cu Sportul Petrești

O evoluție atractivă a scorului, nou-promovata deschizând scorul prin T. Cristea (31) – șut după o acțiune individuală. Imediat la reluare „virușii verzi” (care în această vară au învins la Cugir) au întors scorul prin goluri marcate în minutele 48 și 55. Zarurile nu fuseseră aruncate însă, iar I. Cociș (la fel ca la Stremț) a adus egalitatea în minutul 81, după centrarea lui Val. Drăgan

Antrenorii Ionuț Pereat și Ovidiu Maier au mizat pe Țiboc – Guț, Csegoldi, Gorba, Șandor („Ardealul” Cluj) – S. Șimandi, P. Man, A. Gherman, Cimpoieșu, T. Cristea – Val. Drăgan; au mai intrat Clipici, D. Iviniș (CS Zlatna), Chiorean, I. Cociș, Brie, Cr. Ivașcu, Pereat, Domșa; absenți Căt. Ivașcu (probleme cu serviciu), Decean (transfer nerezolvat), Moise, Bota, Marton, Olar (probleme personale), Ciofu și Kiss (accidentați).

Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj 2-3 (1-0), în ultima rundă a turului în play-out | „Roș-albaștrii”, eșec după ce au condus cu 2-0!!!

Eșec neverosimil pentru Metalurgistul Cugir, 2-3 (1-0) pe propriul teren cu Viitorul Cluj, asta după ce gazdele au condus cu 2-0 și au primit 3 goluri în actul secund în mai puțin de 10 minute În minutul 15, căpitanul gazdelor, Tudor Șaucă a deschis scorul (șut din voleu), iar Vitinha (60, reluare cu capul la […]