// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Meci amical, ACSM Codlea – CS Ocna Mureș 1-7 (0-4) | Vali Drăgan, “careu” în prima repriză!

În primul meci amical disputat în stagiul centralizat de la Codlea, CS Ocna Mureș a câștigat la scor disputa cu ACSM Codlea, victorie netă, scor 7-1 (4-0).

Împotriva ocupantei poziției a 9-a din Liga a 4-a Brașov, golurile trupei pregătite de Mihai Manea au fost înscrise de Val. Drăgan (“careu” în prima repriză), P. Muntean – două (unul din penalty) și Bedelean.

Gruparea din Alba a folosit două formule de echipă, câte una în fiecare repriză, după cum urmează: *actul întâi: Decean – T. Cristea, Vaidasigan, L. Dan, Cl. Marcu – Goguța, P. Man – S. Culda, Hidișan, S. Șimandi – Val. Drăgan; *a doua repriză: Angeru – Kiss, Borșoi, Guț, Șandor – P. Muntean, Cimpoieșu, Bedelean, A. Gherman – F. Morar – Coltor. Antrenori Mihai Manea, George Țălnar, Petre Clep.

Cantonamentul centralizat a început ieri și durează până duminică, mai fiind programate partidele cu Celta Vigo Brașov (miercuri), Inter Cristian (vineri) și un adversar nedesemnat (duminică).