Luni, 27 februarie, zi de teatru la Centrul Cultural „Lucian Blaga” și Casa de Cultură din Sebeș. Intrare liberă la spectacolele “Weekend în pijamale” și „Punguţa cu doi bani”, oferite de Teatrul de Artă din Deva
Primăria şi Consiliul Local al Municipiului Sebeş, alături de Centrul Cultural „Lucian Blaga” Sebeş vă invită luni, 27 februarie 2017, începând cu ora 18.00, la premiera “Weekend în pijamale”, o adaptare după farsa “Moumou” de Jean de Letraz, ȋn regia lui Constantin Podu, spectacol oferit de Teatrul de Artă din Deva.
Distribuţia: Mihai Feier, Cristina Lazăr, Vlad Ianuș, Angelica Lisa, Paul Sebastian Popa, Ionuţ Gheorghe, Teodora Voineagu.
Un spectacol despre infidelităţi, decepţii şi răsturnări de situaţii. O comedie captivantă plină de umor, de “mor de dragul tău” şi fantezii spumoase.
“In fiecare spectacol încerc să aduc o bucăţică de adevăr. Acest spectacol este mai mult decât o comedie, este un spectacol curat, unde personajele au probleme, au dorinţe, au viaţă”, a declarat regizorul Constantin Podu.
În aceeași zi, cei mai tineri iubitori de teatru din Sebeş sunt invitați la spectacolul interactiv „Punguţa cu doi bani”, de Ion Creangă, în regia Alexandrei Podu. Spectacolul va avea loc începând cu ora 12.00, la Casa de Cultură din Sebeş.
“A fost odată ca niciodată, că dacă n-ar fi nu s-ar mai povesti, o babă şi un moş, babă avea o găină şi Moşul un cocoş… Clasica poveste „Punguţa cu doi bani ” va fi interpretată de către voi, dragi copii. Vă invit să deveniţi ACTORI pe scenă, alături de mine şi colegii mei, să dăm viaţă personajelor lui Creangă şi totodată să învăţăm morala acestei poveşti. Semnează, MICUŢA FIFI.”
Distribuţia: Alexandra Podu, Teodora Voineagu, Angelica Lisa, Ionuț Ghiorghe, Mircea Rotaru.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Penitenciarul Aiud caută oportunități de muncă pentru persoanele private de libertate: Care sunt avantajele muncii cu deținuți
Penitenciarul Aiud caută oportunități de muncă pentru persoanele private de libertate: Care sunt avantajele muncii cu deținuți Vineri, 26 iulie 2024, la Penitenciarul Aiud a avut loc întâlnirea între reprezentanții Penitenciarului și operatorii economici/angajatori, potențiali beneficiari ai forței de muncă oferite de persoanele private de liberate. Cu ocazia acestei întâlniri au fost prezentate de către […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)