Liga a IV-a, etapa a 29-a: Inter Ciugud a învins la Teiuș, Viitorul Spicul Daia Română a întors de senzație rezultatul cu Gaz Metan Valea Lungă!

AFC Unirea Alba Iulia - Inter Ciugud 55Rapid Teiuș rămâne fără victorie în retur și după penultima etapă a Ligii a IV-a, fiind învinsă acasă de Inter Ciugud, scor 5-0 (1-0)

Golurile au fost marcate de I. Gherman (17), Oprișan (73, 90+1), D. Ursu (83), I. Cristea (90).

În celălalt meci al etapei a 29-a, Viitorul Spicul Daia Română – Gaz Metan Valea Lungă 6-3 (3-2)

În duelul nou-promovatelor, oaspeții au condus cu 2-0, goluri marcate de Voicu (4) și Vekony (11), între aceste reușite amfitrionii ratând un penalty prin G. Scheau (7).

Dăienii au avut, la ultima reprezentație internă, o revenire de senzație, marcând de 6 ori la rând prin V. Bișboacă – triplă (minutele 21, 42, 90), G. Scheau (34, 70) și P. Ciucă (antrenorul jucător) în min. 73. În minutul 90, V. Bișboacă a făcut 6-2, dar imediat s-a redus handicapul, la 6-3, prin autogolul lui S. Cibu.

Înotătorii LPS Alba Iulia la Campionatele Naționale de seniori, tineret și juniori: Andrea Zsebe – 3 medalii de argint, ștafetele combinate – două medalii de bronz La Campionatul Național de seniori, tineret și juniori, înotătorii de la LPS Alba Iulia au reușit rezultate de apreciat, fiind adjudecate 5 medalii, toate în probele juniorilor II. Astfel, […]