Liga a IV-a, etapa a 2-a *Viitorul Sântimbru se impune greu, scor 2-1 în fața echipei Rapid CFR Teiuș

În primul meci din etapa a 2-a, Liga a IV-a, disputat astăzi (la cererea celor din Sântimbru), Viitorul Sântimbru s-a Rapid Teius-FC Micesti34impus cu dificultate, pe finalul partidei în fața tinerei echipe, Rapid CFR Teiuș. Astfel, Sântimbrul condus de Ovidiu Ceclan a ajuns la a doua victorie consecutivă și are un debut de campionat strălucit.

Soarta partidei a fost decisă în repriza secundă, după ce în prima parte, scorul a fost alb. Alecu Cioară a punctat primul în minutul 63, însă teiușenii au intrat în joc 12 minute mai târziu, când în minutul 75 Puia a restabilit egalitatea. Viitorul Sântimbru a presat și înainte cu două minute de final, Alecu Cioară, transferat de la Industria Galda de Jos a reușit dubla și a aduc toate cele 3 puncte pentru echipa sa.

Program: *sâmbătă, 11.30: CIL Blaj – CS Ocna Mureş; ora 17.00: Mureşul Vinţu de Jos – Olimpia Aiud (o altă partidă care se anunţă foarte disputată); ora 18.00: FC Miceşti – ACS Pianu de Jos; *duminică, 11.30: Performanţa Ighiu – CSO Cugir; ora 17.00: Euro Şpring – Inter Ciugud; ora 18.00: Energia Săsciori – Cuprirom Abrud; Dalia Sport Daia Română – Surianu Sebeş;

Finala Diviziei A1 la volei feminin se mută în „Alba Blaj” Arena | Vineri, ora 20.00, Volei Alba Blaj – CSO Voluntari, al 3-lea duel, victoria gazdelor ar prelungi suspansul!

Finala Diviziei A1 la volei feminin se mută în „Alba Blaj” Arena | Vineri, ora 20.00, Volei Alba Blaj – CSO Voluntari, al 3-lea duel, victoria gazdelor ar prelungi suspansul Finala Diviziei A1 la volei feminin se mută în „Alba Blaj” Arena, mâine și sâmbătă fiind prevăzute alte două întâlniri, de la ora 20.00, în […]