Liga a 4-a: Viitorul Vama Seacă, set de tenis cu Inter Unirea! Remize la Cergău și Micești, Spicul Daia Română rămâne invincibilă

Viitorul Vama Seacă a câștigat cu un set de tenis, scor 6-2, un derby al ambițiilor locale cu Inter Unirea. Nicolae Linca  a ținut în șah CIL Blaj pe propriul teren, obținând al doilea punct al sezonului, în fața unei asistențe record la Cergău. AFC Micești a obținut remiza, în prelungiri, acasă cu Viitorul Sântimbru. Spicul Daia Română s-a impus acasă cu 4-1 cu Energia Săsciori și rămâne invincibilă, sunt evenimentele ultimelor 4 jocuri din etapa a 7-a a Ligii a 4-a.
Rezultate:
Viitorul Vama Seacă – Inter Unirea 6-2 (3-0)
Au marcat: Todea (5, 8 – penalty), R. Nagy (41) şi Gh. Groza (46, 52), Contor (65), respectiv Chiorean (57), A. Gherman (64). Cimpoeşu (Inter Unirea) a fost eliminat în minutul 65. Alin Gherman (Inter Unirea) a ratat un penalty în minutul 79.
Nicolae Linca Cergău – CIL Blaj 0-0
În jur de 450 de spectatori au asistat la meci, gazdele având o bară prin Diaconu 24.G. Vlad (31) – de la gazde a fost eliminat direct de pe bancă pentru injurii aduse arbitrului.
FC Miceşti – Viitorul Sântimbru 2-2 (1-1)
Au marcat: Voicu (45 – autogol), T. Varga (90+3), respectiv D. Anghel (26), S. Oara (54). Topârcean (FC Miceşti) a fost eliminat în minutul 80.
Spicul Daia Română – Energia Săsciori 4-1 (1-1)
Au marcat: Brânză (26, 58), Oniche (70), Birk (90+1), respectiv Sava (15).

Liga 4, etapa a 23-a: liderul CIL Blaj, 4-0 în deplasare cu CSM Unirea Alba Iulia și 100 de goluri marcate! Moment de reculegere pentru Ciprian Râșniță (Limbenii Limba)

Liga 4, etapa a 23-a: liderul CIL Blaj, 4-0 în deplasare cu CSM Unirea Alba Iulia și 100 de goluri marcate! Moment de reculegere pentru Ciprian Râșniță (Limbenii Limba) *CSM Unirea Alba Iulia 2 – CIL Blaj 0-4 (0-2): Nicula (38), R. Trif (45, penalty), Tomuța (61), Borșoi (77). Liderul, a treia victorie consecutivă, a […]