Liga a 4-a: Spicul Daia a dat lovitura la Galtiu! Hidromecanica Șugag – victorie dramatică, în prelungiri!

La Galtiu, în Liga a 4-a, duel interesant pentru treapta a treia a podiumului, între Viitorul Sântimbru și Spicul Daia Română, transat de vizitatori. O nebunie de meci a fost la Șugag, unde gazdele au întors scorul cu două reușite în prelungiri.

Viitorul Sântimbru – Spicul Daia Română 0-1 (0-0): Al. Ispas (75, direct din corner). Ștefan Fogoroși s-a răzbunat la Galtiu pentru eșecul din tur împotriva echipei conduse de familia Hulea și a administrat gazdelor primul eșec din retur, Spicul Daia apropiindu-se de treapta a treia a podiumului;

*Hidromecanica Șugag – Viitorul Vama Seacă 3-2 (0-0): A. Crețu (78), Gh. Rîșniță (90+3), Titianu (90+5)/ B. Găldean (47), R. Nagy (88). Un meci nebun pe Valea Sebeșului, în care oaspeții au condus în două rânduri. Hidromecanica a revenit miraculos și s-a impus în prelungiri

Mai sunt meciurile Inter Unirea – Industria Galda de Jos și Energia Săsciori – CS Universitatea Alba Iulia GT Sport Alba Iulia – a stat

Industria Galda de Jos – CSM Unirea Alba Iulia, un nou derby „de Alba” | CSU Alba Iulia – deplasare la Ungheni, Metalurgistul Cugir, joc acasă

Industria Galda de Jos – CSM Unirea Alba Iulia, un nou derby „de Alba” | CSU Alba Iulia – deplasare la Ungheni, Metalurgistul Cugir, joc acasă O nouă etapă în eșalonul terț, un nou derby „de Alba”, la Galda de Jos, între Industria și CSM Unirea Alba Iulia. Metalurgistul Cugir joacă în fața fanilor cu […]