// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Liga a 4-a, Metalu Aiud – Voința Stremț 6-1 (2-1), set de tenis pe seama nou-promovatei și încă două penalty-uri ratate | Cuprirom Abrud nu se prezintă la Șugag!

În meciul ce a deschis a 22-a rundă a Ligii a 4-a, pe „Aiudelul”, Metalu Aiud a învins categoric pe Voința Stremț, scor 6-1 (2-1). Olimpia, cealaltă reprezentantă a municipiului a pierdut la Săsciori, 2-3, cu Energia

Mrcatori: Silea (21), Legian (34), E. Botaș (63), Todea (70), I. Marian (77, 89), respectiv Epure (9)

În minutul 37 (Todea) și minutul 67 (Mătărângă), Metalu a irosit două lovituri de pedeapsă.

Aiudenii, cu 4 remize pe teren și alte două jocuri câștigate la “masa verde”, au câștigat cu un set de tenis, după ce au fost conduși cu 1-0! Ba mai mult, amfitrionii au ratat două lovituri de pedeapsă, prin Todea (la 2-1) și Mătărângă (la 3-1). Nou-promovata a înregistrat al 6-lea eșec la rând, având un singur punct în primăvară

Aiudenii antrenorilor-jucători Rareș Gînscă și Paul Muntean sunt invincibili în retur și au obținut prima victorie din 2018

În alt meci, cealaltă echipă din Aiud a pierdut la Săsciori.

Energia Săsciori – Olimpia Aiud 3-2 (3-0)

*Marcatori: D. Cioroga (17), Jula (28), Petruse (45), respectiv S. Șimandi (62), A. Bălan (65).

 

Săsciorenii au repurtat a treia victorie la rând, după o partidă cu două reprize diametral opuse, prima dominată de gazde, iar a doua în care aiudenii au redus ecartul

 

 

Transalpina Şugag – Cuprirom Abrud 3-0 (la “masa verde”, neprezentare)

Oaspeții nu se prezintă, pierzând întâlnirea la “masa verde”. Moții nu sunt la prima ispravă de acest gen, în runda a 9-a ajungând cu numai 7 jucători la Sîntimbru, unde meciul s-a întrerupt în minutul 28.

ora 17.30: Energia Săsciori – Olimpia Aiud (0-3); *duminică, 22 aprilie, ora 11.00: CIL Blaj – Fortuna Lunca Mureşului (1-1), Euro Şpring – CS Zlatna (2-3); Transalpina Şugag – Cuprirom Abrud 3-0 (neprezentare); ora 17.00: Viitorul Spicul Daia Română – Sportul Petreşti (2-0), Viitorul Sîntimbru și CS Ocna Mureş stau

Dan HENEGAR