Liga a 3-a, Pandurii Tg. Jiu 2 – Metalurgistul Cugir 3-2 (2-0) | Umilință pentru echipa de sub Drăgana!

Millenium Giarmata - Metalurgistul Cugir 1După două rezultate nefaste, Metalurgistul Cugir a pierdut în deplasare de Pandurii Tg. Jiu 2, scor 3-2 (2-0), o umilință pentru echipa lui Călin Moldovan!

După erorile lui Petricău și Dragotă, ce au produs golurile oponenților până la pauză, marcate de Predescu (19 și 34), Călin Moldovan a efectuat trei modificări la mijlocul jocului!

Piko a marcat în propria poartă în minutul 52, scorul ajungând la un neverosimil 3-0 pentru Pandurii 2 Tg. Jiu.

Pentru cugireni au marcat Șuteu (65) și Bold (90)

*Călin Moldovan: „Este inadmisibil ce s-a întâmplat”

Nu putem trece mental să trecem peste celelelte două rezultate anterioare, unele nedrepte. Este inadmisibil ce s-a întâmplat, plătim tribut greșelilor personale. Dragotă mi-a spus la pauză că a intrat accidentat și din acest motiv nu a putut interveni la golul secund. Nu cred că ar fi cazul să ne mai gândim la promovare, deși matematic sunt șanse, pentru că este foarte greu. Când echipa pierde, antrenorul este principalul responsabil. În ultimele trei meciuri am resimțit lipsa jucătorilor absenți. În momentul când au apărut indisponibilitățile au apărut problemele. Altfel nu-mi explci cum într-o săptămâne să te transformi atât de mult, dintr-o echipă care câștigă peste tot să devenim una care nu bate pe nimeni„, a spus supărat Călin Moldovan.

Formația de sub Drăgana este ieșită total din formă și continuă seria dezamăgirilor, periclitându-și șansele de promovare.

Echipa lui Călin Moldovan a fost alcătuită din Dragotă (46, Tiut) – Bold, Letan, Șt. Radu, Petricău (23, Huțanu), Iovu, M. Neagu (46, Piko), Chelaru, Șuteu, Itu, Iovănescu (46, G. Goronea); rezerveTăban, Al. Preda, Afrapt.