Liga 4: victorii pentru CSM Unirea 2, Viitorul Sântimbru și FC Lopadea Nouă | Adu Academy Șona, remiză în inferioritate

În ultimele partide ale rundei a 9-a a Ligii a 4-a, victorii pentru CSM Unirea Alba Iulia 2, Viitorul Sântimbru și FC Lopadea Nouă, ultimele două în deplasare. Se remarcă egalul smuls de Adu Academy Șona, în inferioritate numerică  mai bine de 60 de minute, pe teren propriu, cu Performanța Ighiu

*Adu Academy Șona – Performanța Ighiu 1-1 (1-1). Punct prețios obținut de nou-promovată, în condițiile în care a evoluat în inferioritate din minutul 24 (eliminat Coman), reușind să egaleze în finalul primei reprize. Formația din Șona a înregistrat prima remiză stagională, iar Performanța Ighiu este la al 4-lea meci fără eșec (8 puncte)

*Inter Unirea – Viitorul Sântimbru 2-4 (1-2).

Partidă interesantă în care în prima repriză B. Popa (Viitorul) a fost în prim plan cu autogolul de la deschiderea scorului și restabilirea egalității.  S-a jucat pe contre, vizitatorii s-au desprins la 3-1, dar Ilea a redus ecartul, pentru ca dubla lui C. Olălău să stabilească rezultatul final. Trupa lui Galtiu (pentru care a mai înscris Denis Crăciun, tocmai în ziua când a aniversat 17 ani) este la al 3-lea succes al rând, iar interiștii pierd în premieră în fața fanilor.

*Limbenii Limba – FC Lopadea Nouă 1-2 (0-1). Vizitatorii au câștigat primul meci în deplasare în fața unui adversar ce venea după două succese externe;

*CSM Unirea Alba Iulia 2 – Spicul Daia Română 2-0 (1-0). “Alb-negrii” au maximum de puncte pe teren propriu (s-a jucat pe „Cetate”), iar dăienii au înregistrat a 4-a înfrângere la rând (un punct în 5 dispute).

Înaintea întâlnirilor din această etapă s-a păstrat un moment de reculegere în memoria observatorului aiudean Traian Ocnean, dispărut prematur dintre noi.

În Vinerea Mare, etapă în cel de-al 3-lea eșalon | Vezi programul conjudețenelor

În Vinerea Mare, 3 mai, de la ora 18.00, se dispută o nouă etapă în eșalonul terț, două dintre conjudețene evoluând acasă (CSU Alba Iulia și Industria Galda de Jos), iar celelalte două pe terenuri străine (CSM Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir). *CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 34 de puncte) – ACS Mediaș […]