Ziarul Unirea

Ion Dumitrel: ”În județul Alba – campanie electorală murdară, cu scrisori false”

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Sunt profund uimit de modul murdar și total lipsit de respect pentru lege în care s-a încheiat campania electorală în județul Alba.

Azi-noapte, în ultima noapte de campanie, întreg județul Alba a fost năpădit de scrisori false, în care este folosit numele meu, prin care cetățenii erau îndemnați să voteze la referendumul de mâine.

ELIT

Anunț public, pe această cale, că aceste scrisori sunt niște falsuri grosolane și nu îmi aparțin.  Poziția mea este aceeași pe care am anunțat-o deja: nu voi participa mâine la referendum. În consecință, îi rog pe toți cetățenii județului Alba să nu ia în considerare aceste scrisori false, care nu-mi aparțin.

Totdată, protestez față de modul ilegal în care unii politicieni fac campanie electorală, folosindu-se de imaginea mea, pentru a-și atinge scopurile murdare.

Ion DUMITREL, prim-vicepreședinte al PDL Alba

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

Te-ar putea interesa și:

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă| Consilierii județeni PSD Alba: Eșec la licitația CJ Alba privind transportul public de persoane. Soluția propusă de PSD

Conducerea Consiliului Județean Alba înregistrează un prim eșec la licitația privind transportul public de persoane prin curse regulate, după ce… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

43 Comentarii

Teiusan 28 iulie 2012 at 11:45

In Teius , USL a impartit afisele cu domnul Dumitrel, sa le fie rusine

Cumanul trist... 29 iulie 2012 at 12:21

heh,de cand are cumanul imagine?!!??
Pricum,decat bp..l ala de Atanasiu,prefer sa ramana cumanul…

Status Quo 28 iulie 2012 at 11:48

Azi dimineata scrisoarea era in posta (de fapt cazuta pe jos). Probabil pusa ieri tarziu sau dimineata devreme.

Daca mai era nevoie de inca o dovada a ceea ce este de fapt USL scrisoare vine sa o confirme.

Orice mizerie e buna pentru ca USLamistii sa-si indeplineasca telul suprem.

Din pacate pentru ei exista un D-zeu! In care ei nu cred.

Tie nu ti-e teama de prostie 28 iulie 2012 at 12:05

o traiesti si te bucuri de ea cu fiecare clipa..

gigi 28 iulie 2012 at 12:05

Du-te, ma! Serios vorbesti? Dumnezeul in care nu credem e ala mic si chior care s-a crezut vreme de 8 ani si ceva dumnezeul acestui popor. Nu mai vorbi tu de mizerii ca ca sunterm satui de ale voastre. Dau o bere luni sa te consolez, esti un om care gandeste logic de cele mai multe ori si care, din pacate, a ales tabara gresita, da’ nu-i nimic, te vei convinge in cele din urma si de asta. Hai, noroc!

gigi, fi fericit 28 iulie 2012 at 12:10

Dumnezeu iubeste prostii, altfel nu v-ar fi lasat sa va prasiti atat de mult.

gigi 28 iulie 2012 at 12:15

🙂 mancu-te….cata intelepciune! ce ne-am face fara oameni ca voi?! Da sunt fericit ca scap de unu’ care a stat destul, sunt fericit ca majoritatea au vazut cum tine cu dintii de scaunul ala blestemat, sunt fericit ca maine o sa merg la vot, sunt fericit ca in sfarsit vom face o schimbare! Hai, noroc!

Status Quo 28 iulie 2012 at 19:52

Gigi baiete,

tine-ti berea pentru tine. Poate n-ar fi rau daca ti-ai gasi ceva mai tare. Mi-e teama ca o sa-ti cam trebuiasca.

Vorbesc si scriu ce vreau nu ce-ti place sau nu tie. N-ai observat pana acum?

Ia gandeste-te la zicala aia: minciuna, bai Gigi, are picioare scurte!

Ce claditi voi cu sandramaua asta numita USL e un castel de carti. Toate masluite!

gigi 28 iulie 2012 at 21:33

🙂 Intr-adevr, minciuna are picioare scurte numai ca in cazul acesta a avut picioare de 8 ani lungi si amari…dar nu uita ca si boala lunga=moarte sigura, boala numita PDL a tinut destul, am gasit antidotul numai USL. N-am cerut sa scrii ce-mi place mie, am zis ca esti un om prea bun pentru tabara aleasa, cand vei ajunge la vorbele mele anunta-ma. Hai, noroc!

P.S. te astept in parc, duminica la 00:00 cand vom sarbatorii victoria, poate pana atunci iti deschizi ochii.

Status Quo 29 iulie 2012 at 10:19

Imi schimb foarte rar parerile si numai pe argumente ”forte”.

Cand oi vedea ceva mai bun in alta parte decat la Basescu-PDL o sa-i sustin pe aia. N-am o problema din acest punct de vedere.

Ati incercat sa-l dobarati pe Basescu incontinuu din 2004 si pana in 2012. Nu v-a reusit. Prostu-i insa perseverent. Continuati insa mi-e teama c-o s-o mai luati peste bot inca odata.

Sunteti prea slab pregatiti, prea corupti, prea rai lispsiti de un elementar bun simt.

Inca ceva: n-am observat ca partea cealalta (adica a ta) e un club cu oameni la care m-as putea alatura. Uita-te bine ce marfa aveti numai pe forumu asta si te-ai convins.

Hai noroc! C-aveti nevoie…

gigi 29 iulie 2012 at 13:17

Bravo! Stiam ca esti un om care gandeste „Cand oi vedea ceva mai bun in alta parte decat la Basescu-PDL o sa-i sustin pe aia. N-am o problema din acest punct de vedere”. S-au pus prea multe bete in roate, s-au spus prea multe minciuni in ultimele luni pentru a vedea dovezile de care ai nevoie, in plus atunci cand sustii pe cineva si intrii in tot felul de discutii contradictorii cu „inamicul” nu ai cum sa mai vezi limpede lucrurile si iti sustii punctul de vedere uneori numai din ambitie, din dorinta de a spune ceva. Uita-te cata ura este in momentul de fata intre tabere, ura aparuta tocmai din cauza frustrarilor, saraciei si neputintei acumulate un ultimii 8 ani. Eu cred ca este nevoie de o schimbare. Nu am fost un sustinatoe al PNL-PSD, din contra, dar facand o paralela si ascultand ambele tabere am vazut ca e nevoie de aceasta schimbare. Sa fim seriosi, este evident ca d-nul T Basescu nu mai este dorit in functia de presedinte de marea majoritate a oamenilor, sa recunoastem ca acest boicot a inceput in momentul in care au realizat ca balanta inclina spre demitere. Si pana la urma, indiferent care ar fi rezultatul sa fie in favoarea noastra si aici ma refer la noi, la oamenii de rand. Hai, noroc!

gigi 29 iulie 2012 at 14:20

O sa iti schimbi parerea cat de curand.
Multumesc pentru urare,da o sa avem nevoie si de putin noroc noroc sa schimbam ceva pentru ca, lasand la o parte toata aceasta inversunare in postarea comentariilor, este evidenta nevoia de schimbare si marea majoritate a oamenilor vad asta (rezultatele alegerilor locale).
P.S. este al doilea raspuns al meu pentru tine, de ce nu s-a postat si celalalt, nu stiu…acolo imi exprimam aprecierea pentru sinceritatea din „Cand oi vedea ceva mai bun in alta parte decat la Basescu-PDL o sa-i sustin pe aia. N-am o problema din acest punct de vedere” . Cu mici precizari, noi nu suntem un club iar acesta nu este un forum si nu iau in considerare comentariile facute fara argumente, indiferent de care tabara sunt facute, fiecare padure are uscaciuni dar hai sa vedem uscaciunile din ambele tabere. Hai, noroc!

Status Quo 29 iulie 2012 at 14:32

”Falș” – vorba lu’ Ceausescu.

Nu exista premise sa-mi schimb parerea. I-am vazut pe toti (partide) ce pot si nu se intrevede nimic la orizont. N-am vazut niciodata nimic demn de remarcat – in sens pozitiv – la PSD si nici la PNL. In sens negativ insa am cam vazut.

Un partid serios nu trimite scrisori ca venind de la partea adversa. Asta-i ultima mizerie. Odata ce vezi asa ceva iti dai seama ce-i inauntrul celor 2 partide.

Lasa amanuntele cu clubu’ si forumu’.

Hai noroc!

Status Bous Quoius 28 iulie 2012 at 11:52

Ti-ai gasit gaura de sarpe sa te ascunzi de luni ? Daca nu incepe sa cauti una…

Status Quo 28 iulie 2012 at 12:55

Plescaila,

Esti cam agitat(a) azi! Se apropie duminica?
Ti-e frica?

Ti-a mai ramas ceva pe bot! Mai sterge-te!

gigi 29 iulie 2012 at 14:42

Ce presedinte serios isi schimba parerea de la o zi la alta in legatura cu prezenta sau nu la vot? Ce presedinte serios iti spune astazi ca nu iti va taia salariul sau pensia si ca nu va mari taxele si impozitele pentru ca dupa numai cateva zile sa vina sa o faca? Ce partid serios hotaraste aproape in ultima clipa sa boicoteze referendumul? Ce partid serios retine CI ale unor oamnei pentru a-i impiedica sa voteze? Au inceput cu tot felul de mizerii, pai au primit rasplata cu aceeasi moneda.

gigi 29 iulie 2012 at 14:43

Si crede-ma, remarca referitoare la club sau forum, nu s-a dorit a fi una rautacioasa.

Status Quo 29 iulie 2012 at 14:53

vezi ca ti-am raspuns ma sus… acolo mi l-au pozitionat…

USL se pregateste pt un referendum"cinstit"! 28 iulie 2012 at 11:57

„Având în vedere Hotărârea nr 13/2012 a Biroului Electoral Central , vă adresăm rugămintea de a dispune măsuri corespunzătoare pentru întreruperea funcţionării, pe perioada desfăşurării votării, a camerelor de supraveghere video amplasate în încăperile organizate ca sedii ale secţiilor de votare, în cadrul unităţilor preuniversitare de învăţământ, la Referendumul naţional pentru demiterea Preşedintelui României”, se arată în documentul semnat de prefectul Capitalei Georgeta Gavrilă.

bbb, ce faci tu cu tot neamul tau 28 iulie 2012 at 12:07

chiar nu e de interes public, cum ai crede tu…

A lu'Cacarau l-a luat gura pe dinainte! 28 iulie 2012 at 12:17

Preşedintele interimar Crin Antonescu a declarat, vineri seară la otv, că el crede că preşedintele fondator al PC, Dan Voiculescu, „a fost securist”, opinând că „în comerţul exterior în poziţia aceia nu erai un biet informator”, însă a precizat că s-a aliat cu acesta într-un scop politic corect.”Eu cred că dacă Dan Voiculescu a fost, şi eu cred că a fost securist (…) dom’le în comerţul exterior în poziţia aia nu erai un biet informator. Deci dacă a fost, a fost ceva serios”, a declarat Antonescu.

DE CE TREBUIE DEMIS MONSTRUL MAFIOT TRAIAN BASESCU 28 iulie 2012 at 15:37

DE CE TREBUIE DEMIS MONSTRUL MAFIOT TRAIAN BASESCU LA REFERENDUMUL DIN „29 IULIE 2012” SI TRIMIS LA PUSCARIA RAHOVA:

A VANDUT INTR-UN MOD MAFIOT FLOTA NATIONALA A ROMANIEI DE 310 NAVE COMERCIALE SI 46 NAVE DE PESCUIT OCEANIC INTRE 1992-2000 SI A LASAT PE DRUMURI PESTE 20000 DE NAVIGATORI SI FAMILIILE ACESTORA = DA
A IMPUS CELEBRA ROVINIETA FURAND IN ACEST FEL BANII CELOR CARE PLATEAU TAXA = DA
A JEFUIT CONTURILE CFR SI A DAT AFARA ANGAJATII ACESTEI COMPANII NATIONALE = DA
A JEFUIT SI A PRODUS DOAR SCANDAL LA PRIMARIA CAPITALEI = DA
SI-A DAT SINGUR O CASA IN STR.MIHAILEANEANU DIN CAPITALA = DA
A BAGAT ZAZANIE SI A INCAIERAT LA MODUL PRIMITIV TOATE CATEGORIILE SOCIALE,PROFESIONALE,POLITICE DIN ROMANIA DIN POZITIA DE PRESEDINTE AL STATULUI = DA
A PRODUS DIFERENDE POLITICE SI DE RESPONSABILITATE JURIDICA CU TOTI PRIM-MINISTRII ROMANIEI = DA
A DUS O POLITICA DE REVENIRE A METODELOR FOSTELOR SERVICII DE SECURITATE COMUNISTE IN VIATA PRIVATA A ROMANILOR = DA
A DISPUS IN MOD TOTAL ILEGAL SI AUTOCRAT TAIEREA SALARIILOR BUGETARIILOR,PENSIILOR,ALOCATIILOR DE SOMAJ,DE MATERNITATE,A ORICAROR TIPURI DE SPORURI SALARIALE = DA
A CERUT PENSIONARILOR SA IASA CAT MAI REPEDE DIN SISTEM PE CALE NATURALA(MOARTE) = DA
A INCHIS DIN DISPOZITIA SA EXPRESA PESTE 100 DE SPITALE,PESTE 1000 DE UNITATI SCOLARE,TRIMITAND LA MOARTE SUTE DE SUFERINZI SAU REINSTITUIND IN ROMANIA ANULUI 2012 ANALFABETISMULUI PRIN INCURAJAREA ABSENTEISMULUI SCOLAR = DA
A IMPUS CRESTEREA TVA LA 24% = DA
A IMPUS UN NOU COD AL MUNCII SI UN NOU COD DE DIALOG SOCIAL DE FACTURA FASCISTOIDA,PRIN ASUMAREA IN PARLAMENT DE CATRE GUVERNUL BOC A ACESTOR LEGI = DA
A IMPUS O NOUA LEGE A EDUCATIEI DE FACTURA FASCISTOIDA REDUCAND CADRELE DIDACTICE LA STATUTUL DE AGENTI ELECTORALI PENTRU PDL = DA
A GIRAT FURTUL R.ANASTASE LA LEGEA PENSIILOR PRIN METODA 80=160 = DA
A GIRAT O CLICA OLIGARHIC-FINANCIARA CONDUS DE AMANTA SA INTIMA E.UDREA SI DE CELEBRI REGI AI ASFALTULUI = DA
DETINE IN CONTURI DIN SINGAPORE,BAHAMAS,CAYMAN SI ALTE PARADISURI FINANCIARE O AVERE ESTIMATA LA PESTE 2 MILIARDE EURO ADMINISTRATE DE OAMENII SAI DIN UMBRA = DA
DORESTE IN CONTINUARE DISPARITIA A PESTE 100000 PATURI DE SPITAL DIN 125000 EXISTENTE IN MOMENTUL DE FATA = DA
DORESTE UN SISTEM PRIVAT DE SANATATE DOAR PENTRU CEI CU BANI = DA
A MARTURISIT CA EL NU POATE CONDUCE O INSTITUTIE IN MOD DEMOCRATIC = DA
DORESTE IN CONTINUARE TAIEREA SALARIILOR,PENSIILOR,ORICAROR AJUTOARE SOCIALE LEGALE SI PERPETUAREA LA BUGETUL ROMANIEI A CLIENTELEI SALE OLIGARHICO-FINANCIARO-POLITICA = DA
SE POT ADAUGA MULTE SI MULTE ALTE MOTIVE CERTE PENTRU DEMITEREA ACESTUI MONSTRU CU CHIP UMAN…

DE FIECARE DINTRE NOI DEPINDE CE VREM LA REFERENDUM: DICTATURA BASESCU-VOTEAZA NU / UN NOU INCEPUT PENTRU VIITORUL NOSTRU SI DEMOCRATIE-VOTEAZA DA

VINO LA VOT SI EXPRIMA CE ITI DORESTI : DICTATURA OLIGARHIC-FINANCIARO-POLITICA A LUI TRAIAN BASESCU SAU DEMOCRATIE SI VIITOR PENTRU COPII TAI.

ADAUGATI SI ALTE MOTIVE LA ACEASTA LISTA PENTRU DEMITEREA MONSTRULUI MAFIOT CU TRASATURI UMANOIDE TRAIAN BASESCU SI DATI MAI DEPARTE….

Pedelistul 28 iulie 2012 at 16:44

Duminica 29 iulie 2012 ora 23.01 Basecu va fi … fost …

Costel* 28 iulie 2012 at 16:46

Mine mergem la vot si votam „DA”. Asa este … si de luni va fi bine …

Status Quo 29 iulie 2012 at 14:52

1. Basescu si-a schimbat pozitia din cauza manevrelor facute dupa declansarea referendumului.
2. Nu-mi aduc aminte cand a zis asta. Si daca ar fi zis-o ce vroiai sa faca? Sa lase lucrurile s-o ia la vale ca sa-si tina cuvantu’? Lucrurile evolueaza si trebuie sa te adaptezi la realitate.
3. Vezi pct.1.
4. Unde s-a intamplat? Pai de ce li le-au dat?
5. Care mizerii? Concret.

gigi 29 iulie 2012 at 15:13

” gigi
29 iulie 2012 la 15:07
Comentariul tau a fost trimis pentru aprobare”

Am facut trimitere la declaratiile (dovezile concrete) postate pe youtube, sper sa le aprobe

Status Quo 29 iulie 2012 at 15:34

N-are sens sa continuam ping-pongu asta.

Daca ma intrebi care manevre atunci ma opresc aici… (Vezi masurile de securizare a procesului electoral eliminate prin OUG)

2. Vezi ce spune Boc: AZI (atentie AZI) salariile si pensiile nu scad…
Baiete, lucrurile se miscau atunci, situatia evolua. Nu putea nimeni sa se agate intr-o declaratie…
(Ninemi afara de ticalosii Antena 3). Trebuie sa recuniosc ca au si la cine latra…

Nu ma mira ca dai exemple de la Antena 3. Ma confirmi in tot ce am sustinut pe forum pana acum.

gigi 29 iulie 2012 at 15:43

Am dat exemplu concret, nu conteaza de unde, nu ar trebui sa deranjeze sursa ci declaratia in sine. Nu ma mai intereseaza de mult ce declara d-nul Boc si nu urmaresc numai antena3 prietene! Am fost impartial multa vreme, nu am fost un sustinator al PNL sau PSD dar facand o comparatie intre 2 rele, am ales raul cel mai mic.

Status Quo 29 iulie 2012 at 18:48

Eu m-am referit strict la ce scotea Boc pe gura. Cuvant cu cuvant. Declaratia e tot aia nu conteaza cine-o publica.

Vezi tu, Latrina 3 (si mai nou RTV) isi construieste cu migala dezinformarea. Jumatati de adevar, fraze scoase din context repetate si analizate de oameni care se fac ca nu vad intregul, minciuni, provocari, instigare. MANIPULARE.

Bai baiete – daca vrei sa faci pe presa libera in Romania nu te opreste nimeni. INSA daca minti, dezinformezi atunci ar trebui sa mergi in instanta si sa platesti. Si inca bine.

Continui in acela mod?. OK. Iar mergi la instanta. Iar platesti. Si tot asa pana cand nu mai poti plati si te dezintegrezi.

In felul asta se curata presa de gunoi.

L-ai prins pe unu din politica cu fofarlica. Arde-l frate! Da pe probe. N-ai probe. Platesti!

Esti jurnalist si te prinde cu minciuna?
Platesti. Nu te mai pot angaja daca-ti bati joc de meseria ta. Si in fond de cei care te asculta sau citesc.

gigi 29 iulie 2012 at 19:30

Manipulare nu vezi numai la antene, sa fim realisti! Postul B1 ce face? Realitatea ce face? Deci hai sa nu acuzam numai pe unii. Hai, noroc!

Costel* 29 iulie 2012 at 15:48

Felicitari domnule Status Quo, si dai si dai ca la ’48,faci bataturi, succesuri hai cu Hava si cu Babitchi la vot, pe Hava il astept personal ca voteaza la sectia unde votez si eu. Pentru cultra noastra scorul a ajuns 9 la 1.

Status Quo 29 iulie 2012 at 18:51

Asa arata tabela ta de scor? Ai-ai-ai-ai-ai!
Iau sau nu premiu pentru sarguinta?

gigi 29 iulie 2012 at 15:54

“În comunele Cetatea de Baltă, Jidvei, Săsciori și Ighiu, primarii Cucui Mihăilă, Trif Alin, Florin Morar și Traian Rusu, cu toții membri ai PDL Alba, au încălcat grav prevederile Legii nr 3/2000 republicată, privind organizarea Referendumului, iar faptele lor se încadrează la Art. 52 al legii, conform căruia ”împiedicarea prin orice mijloace a liberului exerciţiu al dreptului de a participa la referendum se pedepseşte (…)”
Despre ce mizerii sa mai vorbim?

Status Quo 29 iulie 2012 at 18:52

Ce-au facut astia in mod concret?

gigi 29 iulie 2012 at 19:11

Hai, nu mai face pe nestiutorul… informeaza-te ce au facut. Hai, noroc si te astept in parc la „sarbatoreala”, eventual o impacare cu don’soara Cristina 🙂

Status Quo 29 iulie 2012 at 20:14

Ce ar trebui sa ”sarbatorim”?

Status Quo 29 iulie 2012 at 20:14

Nu fac pe nestiutorul! Nu stiu ce au facut aia. Simplu.

gigi 29 iulie 2012 at 20:20

Au impiedicat desfasurarea in conditii legale a referendumului.
Sa sarbatorim rezultatul si implicit schimbarea

Status Quo 29 iulie 2012 at 20:26

Eu te-am intrebat concret ce au facut astia.

S-au pus de-a curmezisu in usa, i-au luat la fuga pe alegatori, le-au zis ca nu se voteaza azi doar maine, ca nu ii lasa sa voteze? Ce anume?

gigi 29 iulie 2012 at 20:36

Documenteaza-te ce inseamna
Legea nr. 3/2000

Status Quo 29 iulie 2012 at 20:45

Monser, eu te-am intrebat pe tine… In lege nu scrie ce au facut aia. Poate unu a scos limba, poate unu a scuipat, ma rog… fiecare cu metehnele personale. Tu stii?

gigi 29 iulie 2012 at 20:49

au amenințat direct populația de etnie rromă spre a nu participa la Referendum. În aceste localități, cetățenii au fost constrânși de primarii, Morar, Rusu și Trif să nu participe la scrutin, susținând că li se vor tăia ajutoarele sociale

Plici ! 29 iulie 2012 at 15:16

Am aflat din surse sigure, ca pe 29 iulie, cu ocazia Referendumului, Base si “septelul lui” au organizat un STAUL in care sa fie lasati “in stabulatie libera” toti cei care se vor lasa convinsi sa nu voteze (adica sa nu aiva nici o opinie, DA sau NU).Staulul va fi izolat bine fonic, sa nu “razbata” afara nici un “behait”. Cu aceasta ocazie va fi desavarsit “spiritul de turma” si va fi oficializat noul Stat al lui Base – STATUL IN BANCA -!(dupa modelul PDL din Parlament) Peste un an, doi, toti cei din staul se vor plange ca tara nu merge bine, se traieste rau, nu au salarii, nu au pensii, nu au spitale, sunt furati, sunt mintiti, dar acum stau cuminti, nu voteaza, sunt disciplinati pasivi si creduli… Si in timp ce toate astea se intampla, Base isi “croieste” ditamai daraboiul de viloaca, de peste 3 milioane euro, din banii poporului (Aici sunt banii dumneavoastra !)ca sa-si asigure o batranete linistita si odihnitoare, cand nu va mai fi presedinte…P.S. Viloaca tocmai a fost prezentata la TV, la “Ziua portilor deschise”. Mi-amintesc cat de scarbit eram dupa Revolutie, cand tot la astfel de emisiuni, erau prezentate “locatiile” in care a vietuit Ceausescu…Asemanarea este izbitoare si la fel de desgustatoare…Asa ca, pentru cei bolnavi, „sa va fie basismul usor si basinitiva in pace” !!