Ziarul Unirea

Ioan Dîrzu – un PSD-ist rătăcit în Apuseni!

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Mi-ar fi plăcut să am contracandidat la postul de deputat al Ţării Moţilor, un moţ. În urmă cu patru ani, trei moţi adevăraţi, celebrul Nicolae Furdui Iancu, fostul primar al Albacului, Gheorghe Paşca (Ghiţă) şi Emil Crişan – un moţ patriot, mi-au fost contracandidaţi. Acum însă mă lupt în alegeri cu Ioan Dîrzu, un veterinar din Gârbova al cărui partid nu a reuşit să câştige alegerile nici în comuna sa natală, ascuns sub umbrela USL, venit în Apuseni după voturile moţilor. Dacă nu l-ar conduce pesediştii de mână, s-ar rătăci prin Ţara Moţilor, încât numai cu GPS-ul ar mai putea fi găsit, de care se foloseşte acum, în campanie, pentru a descoperi localităţile din Apuseni. Pesediştii s-ar putea să-l caute pe Dîrzu, cu GPS-ul, şi după 9 decembrie, rătăcit încă pe cărările Apusenilor…   (Corneliu OLAR)

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

CODUL BUNELOR MANIERE: Cum să te comporți dacă ești invitat la o nuntă

CODUL BUNELOR MANIERE: Cum să te comporți dacă ești invitat la o nuntă Prilej de bucurie și emoție, atât pentru… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Mesaje de SFÂNTUL IOAN religioase: Urări și FELICITĂRI pe care le puteți trimite prin SMS de Sf Ioan Botezătorul

Mesaje de SFÂNTUL IOAN religioase: Urări și FELICITĂRI pe care le puteți trimite prin SMS de Sf Ioan Botezătorul Creştinii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Mesaje de Sfântul Ioan amuzante. URĂRI şi FELICITĂRI haioase pentru prietenii care își sărbătoresc onomastica

Mesaje amuzante şi hazlii de Sfântul Ion 2021 • Urări şi felicitări haioase de Sfântul Ioan. SMS de Sfântul Ioan… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

BACALAUREAT 2021: Modele de SUBIECTE, teste de ANTRENAMENT și BAREME

Toate MODELELE de SUBIECTE și teste de ANTRENAMENT pentru BACALAUREAT 2021. BAREME: seturile 1-12. Calendarul BAC 2021 pentru elevii claselor… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Mesaje creștine de Sfântul Ion. Urări pe care le puteți trimite prin SMS celor care își sărbătoresc onomastica

Mesaje creștine de Sfântul Ioan 2021 • Urări și felicitări creștine care le puteți trimite prin SMS celor care își… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

MESAJE de Sfântul Ion HAIOASE. Idei de SMS -uri pentru prietenii glumeţi dar şi pentru cei îndrăgostiţi, care îşi aniversează astăzi onomastica

Mesaje de Sfantul Ioan haioase. Urărări și felicitări de Sfantul Ion hazlii care poti fi trimise prin SMS.  Texte amuzante… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

29 Comentarii

colonelu' gogu 2 decembrie 2012 at 16:33

oral cornel: un cioban analfabet ratacit in parlament.

eu 3 decembrie 2012 at 13:51

cioban cioban dar iara, din nou si inca odata va va apleca si va va etuf Ca are priza la public in colegiul lui 😉

Costel* 3 decembrie 2012 at 17:10

Ma uit la poza si observ ca exact asa arata si acum un an si ceva cand s-a intors la Horea din statiunea balneo … dela Stei.

Ioan Popa 2 decembrie 2012 at 17:13

Un nenorocit de on acest Cornel Olar, care spera sa pacaleasca inca o data alegatorii din Apuseni.
Minciuni, minciuni si mizerie umana, asta ne ofera cel care se da mot adevarat.

ratacirea 2 decembrie 2012 at 17:36

Unora le-a cam ratacit mintea, aia putina, asa cum se afla ea! Se cred inca in parlament si dupa 9 dec., dar vor taia din nou lemne, insa de data asta doar cu ziua, pe la altii !

Efort mare 2 decembrie 2012 at 17:54

Dupa o saptamana de absenta din paginile ziarului ciobanul in costum de deputat Corneliu Olar a reusit sa incropeasca exact 5 (cinci) propozitii. Dupa marele si anevoiosul efort intelectual depus, domnia sa se va reface toata iarna, la bai.Are nevoie!

Status Quo 2 decembrie 2012 at 18:00

Bun text! Cel mai bun din campania actuala.

898989 2 decembrie 2012 at 22:12

Ho Ho Ho… dobitocul de serviciu este prezent cu comentariile sale.

Status Quo 2 decembrie 2012 at 23:14

Bă pishaciosule,
te-ai uscat? Ti-a spalat mă-ta hainele? Saraca de ea, nu stie ce imbecil are acasa. Marș la culcare!

penibil 3 decembrie 2012 at 9:14

Iar te bagi ca musca in dosul calului mai ratatule de SQ? Oi tu fi mare cacacios, da si dobitoc pe deasupra. Cum iti permiti tu sa ataci pe oricine mai JEGULE ? Al cui servitor oi fi tu ?

Status Quo 3 decembrie 2012 at 10:00

Asa, si? Altceva mai ai de spus?

Bă huiduitor imbecil, degeaba postezi (ca un las) sub diverse pseudonime ca sa-ti ascunzi identitatea daca tot alea 2 fraze cu injurii le repeti.

Mostra de sustinator USL de cea mai joasa speta. Un biet mizerabil!

ANI 2 decembrie 2012 at 18:02

Cine sa compuna articole ? un cioban , asta a ajuns in parlament din intimplare din aceasta cauza a ajuns tara unde este acum ca a fost condusa de parlamentari tip Olar, Negrut, Peres etc, etc.

justice 2 decembrie 2012 at 20:19

Ciobanul asta dragilor, e omul care conduce si ofera protectie celor din zona in afacerile ilegale de exploatare a lemnului. cred ca el e cel care se poate lauda ca in anii de mandat a fost cel mai prolific in strangerea de diferite foloase, fara sa necesite contracte paguboase pt stat,model folosit cel mai adesea.

justice 2 decembrie 2012 at 20:22

desi nu votez in zona respectiva, eu l-as alege pe Darzu, deoarece privindu-i sumar CV-ul vad ca e un om care a reusit in mediul privat sa faca treaba, lucru cu care putini dintre candidatii se pot lauda.

romanul de serviciu 2 decembrie 2012 at 20:40

Paradisuri fiscale….etc. Darzu stie cel mai bine. Mare dreptate ai justice.

romanul de serviciu 2 decembrie 2012 at 20:38

Ai votul meu. Tara Motilor! !

bite 2 decembrie 2012 at 20:54

Ratacit e OLAR si toti care-l voteaza !
Doamne da cum sa votezi unul care in campanie ne injura ca nu-l votam , mai bine votez pe Dirzu care macar este un om educat si ne asculta ofurile !

SS 2 decembrie 2012 at 22:10

Corneliu OLAR = un DOBITOC care a ratacit in ultimii patru ani degeaba prin capitala !

1234567890 2 decembrie 2012 at 22:16

Articol da kkt scris de cine stie ce franzela din staful sau de campanie care incearca sa-i spele pacatele acestui asazis mot care in facto nu a facut nimic patru ani decat a taiat frunza la cainii comunitari din Bucuresti si a incasat salariul si indemnizatiile de parlamentar de pomana.

UN MOT D'AL VOSTRU. 3 decembrie 2012 at 8:39

Imi pare rau dragilor ca Cornelus O(r)lar afirma ca nu are un contracandidat , fals , prezent : Plotoner Ion Marincas , as vrea sa fiu si eu bagat in seama ca fara mine nu poate cistiga , ptr. ca fac parte din cel mai „tinar partid” pp-zero-tv si am forta necesara sa-l inving !
Pe linga mine e si Dirzu , care ma sprijina prin cite-o „nota informativa” ce spuneti dragi alegatori , il putem pe dom’ O(r)LAR ???

Foaie verde d-arpacas
Io mis nelu marincas ,
Votati-ma ca sunt “mot”
Sunt “destept”si tare hot
Vreau sa-l bat si pe olar
C-a ajuns amanetar
Iar de dirzu nici nu-mi pasa
Ca i-o trag “a la mustata”
Si pe attila “mocanul”
Il execut cu pulanul,
D’aceia am fost plotoner
Sa cistig in ori ce fel …
Votati nelu marincas
Ca voi da la vara-un cas
Iar la iarna care vine
Incerc sa dorm si eu mai bine
In fotoliul din senat
Unde ma vad instalat
C’asa am fost educat
Sa profit de ce-i saraci
Iar pupincuristii mei
Sa ma tuce un’vor ei.
Traiasca motul dintre moti , ca eu sunt Ion cel mai … HOT.

cellini 3 decembrie 2012 at 9:11

dupa olar vine dirzu,care-i diferenta?

ulise 3 decembrie 2012 at 11:36

ponta e plagiator, androneasca l-a invatat

Costel* 3 decembrie 2012 at 17:03

Si totusi o trebuie trasa o concluzie. Doamna Andronescu este o Abramburica, Ponta este un plagiator iar @ ulise este un pupincurist basist. Fiecare cu a lui. Sper sa nu se supere doamna Andronescu si Ponta ca pentru pupincuristi nu garantez.

ovidiu 4 decembrie 2012 at 21:30

si olaru este un analfabet…

Laszlo 3 decembrie 2012 at 20:14

Olarule spui celebru Furdui Iancu, Ghita Pasca fost primar, dar uiti sa mentionezi la Crisan ca a fost deputat inaintea ta. Dar el nu a avut ambasada topilor la Bucuresti, iar PRM chiar daca nu a facut rau natiunii pare sa devina amintire.

albaiulian 4 decembrie 2012 at 1:06

Olare daca si dupa articolul asta mai scoti scaunul de deputat inseamna ca alegatorii din colegiul tau te merita.
incultule nu ai rusine chiar de loc?
incerci sa bati un doctor inginer nu un hot de lemne, nu asa se procedeaza cu cei cu scoala, asa procedezi cu aia de fura lemne din padure si dau de o cinzeaca padurarului.
bine nu pot eu emite pretentii de la tine dar macar sa fii invatat ceva in 4 ani de depuatie nu doar sa umflii conturile tale si ale celor de la Audi , k na obrazul subtire…..
ma jur k te voi cauta la Aiud sa aduc un pachet ….in 2013

ion 5 decembrie 2012 at 11:07

MAI ANALFABETULE, TU TE UITI CE ZICE LUMEA DE TINE, S-AU CAT ESTI DE ANALFABET PELA TINE NU AU APARUT SI NU CUNOSTI INCA COMPIUTERELE- calculatoarele-mocan mitocan ce esti dute dracului la oi si la vite.

Vasile 5 decembrie 2012 at 22:13

Nu mai tot vorbiti de alti uitati.va la voi in primu rand si apoi votbiti de domnu Cornel Olar, cinei Darzu ala totusi, cu cei mai bun decat C.o.ziceti.

Vasile 5 decembrie 2012 at 22:15

USL abia apuca sa prinda ciolanu si pe urma ii doare in …:))