În vacanţa elevilor şi studenţilor: Porţi deschise la baza sportivă „Constructorul” din Alba Iulia
Baza sportivă şi de agrement „Constructorul” situată în Alba Iulia, strada Brânduşei (la un kilometru din „Cetate” spre Pâclişa) este un complex sportiv care prin amenajările şi dotările din incintă oferă posibilitatea amatorilor de mişcare să practice sporturile preferate şi să-şi petreacă timpul liber într-un cadru civilizat.
În incinta bazei sunt amplasate 7 terenuri de tenis pe zgură, din care două cu instalaţie de nocturnă, un teren de minifotbal şi tenis cu piciorul pe bitum, un teren de badminton pe gazon, un teren de golf cu două green-uri, un lac pentru pescuit sportiv, un bazin de înot, un poligon de tir sportiv pentru talere, glonţ şi aer comprimat.
Sub deviza „Sportul – izvorul sănătăţii şi tinereţii noastre”, conducerea Clubului Sportiv „Constructorul” va organiza, în perioada vacanţei de vară a elevilor şi studenţilor, ample activităţi sportive şi de agrement acordând o reducere de 50 la sută din taxele practicate în incinta bazei sportive, de luni până vineri, între orele 9.00-16.00. În acest context, sâmbătă, 29 iunie, fiind prima zi de vacanţă, se acordă gratuitate pentru activităţile de tenis de câmp, tenis de masă, badminton, minifotbal, între orele 9.00-18.00.
De asemenea, în perioada 1 iulie – 31 august, în cadrul Şcolii de Tenis „Transilvania”, doritorii pot învăţa tainele tenisului de câmp, cu antrenori şi instructori de specialitate, cuntrea unor taxe minimale, de maximum 10 lei/ oră.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)