HC Argeş Piteşti – Voinţa Savini Due Sebeş, derby pentru locul de baraj!

Vointa Savini Due Sebes - HCM Fagaras112Divizionara secundă de handbal masculin, Voinţa Savini Due Sebeş dispută în această săptămână două partide externe contând pentru Seria B a Diviziei A. Dacă meciul de miercuri, cu ultima clasată Naţional Sighişoara a fost o simplă formalitate (31-29), în schimb duminică, 4 mai, la ora 11.00, se joacă derby-ul pentru locul secund cu HC Argeş Piteşti, contând pentru etapa a 20-a.

Voinţa Savini Due Sebeş are 40 de puncte înaintea disputei cu echipa lui Titel Răduţă şi un meci mai mult, argeşenii acumulând 37 de puncte. Cele două combatante se vor duela pe viaţă şi pe moarte, pentru locul secund, după ce iar în tur a fost un meci aspru câştigat de gazde cu 25-23. “Va fi o confruntare ce va tranşa ecuaţia poziţiei secunde a ierarhiei, ce va permite participarea la barajul pentru Liga Naţională. Ştim că ne aşteaptă o confruntare cheie, extrem de importantă, în care trebuie să nu pierdem”, a spus antrenorul Alexandru Weber.

FOTO Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo

Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo Sportivii CS Unirea Alba Iulia au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la taekwondo, desfășurat în 19-21 aprilie la București. CS Unirea Alba Iulia a participat la […]