Golgheterul Cîrstean, reprimit la antrenamentele Metalurgistului Cugir

Atacantul Adrian Cîrstean a fost reprimit, la începutul săptămânii, la antrenamentele divizionarei terţe de sub Drăgana, condusă de antrenorul Cristian Coroian.

Fotbalistul în vârstă de 24 de ani a suportat o perioadă de Industria Galda de Jos-Metalurgistul Cugir50penitenţă, a stat două etape în afara lotului, din pricina unui act de indisciplină, acesta refuzând să efectueze deplasarea la Oşorhei. Principalul marcator în ultimele două stagiuni pentru Metalurgistul Cugir a fost la un pas să i se rezilieze înţelegerea valabilă până la finele acestui campionat. După ce în ediţia precedentă petrecută în eşalonul terţ şi-a trecut în cont 16 reuşite, longilinul vârf a înscris 8 goluri în actualul sezon, însă n-a punctat deloc în retur, traversând o perioadă de criză.

ELIT

De altfel, în intersezon acesta a fost câteva zile în probe la Metalul Reşiţa, dar n-a rămas în efectivul divizionarei secunde. Jucătorul a revenit la sentimente mai bune, arătându-se interesat de parafarea unui nou contract, valabil pentru încă un an. După ce s-a aflat foarte aproape de despărţirea de ocupanta poziţiei a 4-a în Seria a 5-a, jucătorul şi-a îmbunătăţit relaţiile cu oficialii cugireni. În runda viitoare, Metalurgistul evoluează pe propriul teren cu Sănătatea Cluj, penultima clasată.

Te-ar putea interesa și:

CS Unirea Alba Iulia a reuşit un bilanţ extraordinar la Campionatele Naţionale de marş de la Piteşti, pe distanţa de… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

România a câștigat opt medalii în prima zi a Campionatelor Balcanice de Atletism. La ce probe sportive s-au obținut perfomanțele… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Atacantul cugirean Marian Codrea a semnat cu FC Brașov

Atacantul cugirean Marian Codrea (n. 1999) a făcut un pas în față în privința carierei, fotbalistul de sub Drăgana semnând… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Aur și argint pentru Ana Rodean și Mihaela Acatrinei, de la CS Unirea, la Campionatul Național de Marș

Clubul Sportiv Unirea Alba Iulia s-a impus categoric în proba feminin, senioare, a Campionatului Național de 20 de kilometri marș,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

“Uraganul” Bianca Valc, atletă originară din Aiud, pregătită de antrenoarea Ioana Bozdog şi legitimată la CSŞ Blaj, a reuşit o… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

CS Universitatea Alba Iulia, marea favorită a viitoarei stagiuni în Liga a 4-a, a fost ţinută în şah la Galtiu,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Campionul Cupei României la box din 2020 îl face „K.O” pe maestrul emerit  Nicu Paștiu : „a cules ceea ce au sădit alții”

Campionul Cupei României la box din 2020 îl face „K.O” pe maestrul emerit  Nicu Paștiu : „a cules ceea ce… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Surprize în Cupa României! Victorii pentru Inter Ciugud şi Limbenii Limba (Liga a 5-a), remiză la Stremţ

Surprize furnizate de echipele din Liga a 5-a, în etapa a doua a Cupei României, victorii pentru Inter Ciugud şi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro