Volei Alba Blaj a obținut o victorie facilă în a treia rundă din Divizia A1 la volei feminin, scor 3-0 (25-15, 25-12, 25-10), în Sala „Timotei Cipariu”, în meciul cu „U”-NTT Data Cluj-Napoca, o partidă ce a durat doar 60 de minute.

Gazdele au câștigat fără a forța, mizându-se pe o formulă experimentală, la fel ca în jocul prcedent de la București, însă până la final au intrat și „piesele grele”. Cele mai multe puncte le-a realizat Victoriia Russu – 18

Campioana României are maximum de puncte fără a pierde vreun set, iar sâmbătă, la ora 17.30, va disputa un nou joc în fața fanilor, cu CSM Lugoj, împotriva căreia e rost de revanșă pentru eșecul din semifinalele Supercupei României.

Volei Alba Blaj: Iarina Axinte – 3 puncte – Georgiana Faleș – 3 p, Sorina Miclăuș – 5 p, Bojana Milenković – 10 p, Raisa Ioan – 5 p, Victoriia Russu – 18 p, Andra Cojocaru (libero); au mai intrat Gergana Dimitrova – 6 p, Andrea Kossanyiová – 5 p, Slađana Mirković – 3 p; Jovana Kocić – 5p, Andreea Ispas (libero); Jovana Cirković.

Industria Galda de Jos – CSM Unirea Alba Iulia, un nou derby „de Alba” | CSU Alba Iulia – deplasare la Ungheni, Metalurgistul Cugir, joc acasă

Industria Galda de Jos – CSM Unirea Alba Iulia, un nou derby „de Alba” | CSU Alba Iulia – deplasare la Ungheni, Metalurgistul Cugir, joc acasă O nouă etapă în eșalonul terț, un nou derby „de Alba”, la Galda de Jos, între Industria și CSM Unirea Alba Iulia. Metalurgistul Cugir joacă în fața fanilor cu […]