Volei Alba Blaj a obținut a 11-a victorie în acest sezon, scor 3-0 (25-11, 25-16, 25-16), în Sala „Timotei Cipariu”, cu Rapid București, meci contând pentru etapa a 8-a a Diviziei A1, la care au asistat și spectatori.

Formația din „Mica Romă” continuă marșul de regularitate în primul eșalon și este singura formație ce are maximum de puncte, în plus fiind calificată și în sferturile de finală ale Cupei CEV. A fost o partidă fără istoric, chiar dacă gazdele au odihnit o serie dintre titulare, o dispută adjudecată lejer de vicecampioană, ce și-a respectat statutul de favorită incontestabilă. Volei Alba Blaj s-a impus în 64 de minute, cele mai multe puncte fiind realizate de Victoriia Russu – 12 și Gergana Dimitrova – 11.

Volei Alba Blaj: Gergana Dimitrova – 11 puncte, Sorina Miclăuș – 6, Victoriia Russu – 12, Jovana Kocić – 8, Daiana Roman – 6, Slađana Mirković – 7, Andreea Ispas – libero; au mai intrat Andra Artin – două puncte, Olga Strantzali – 5, Jovana Cirković – 3, Iarina Axinte – un punct, Ștefania Cheluță – un punct; Nađa Ninković, Noemi Moldovan, Milica Ivković – libero,

Ultimele două meciuri în întrecerea internă: etapa a 10-a: Volei Alba Blaj – SCM Craiova; *etapa a 11-a: CSM Târgoviște – Volei Alba Blaj.

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena, în 18-21 aprilie Echipa de volei feminin gimnaziu a Colegiului Național „Inochentie Micu Clain” Blaj a câștigat turneul final de la Brăila și a devenit, pentru al doilea […]