CS Ocna Mureș a repurtat a 4-a victorie consecutivă în jocurile de verificare, 4-1 (3-1) în deplasare cu Sticla Arieșul Turda (colega din Seria a 9-a a Ligii a 3-a).

George Goronea, nou venitul în tabăra vizitatorilor, a fost protagonistul întâlnirii, cu două goluri, în minutele 4 și 20 direct din lovituri de la colțul terenului. Gazdele au reușit să egaleze în prima repriză, însă până la pauză a mai punctat T. Cristea (45+1), iar scorul final l-a stabilit Isac (junior de la Sănătatea Cluj), cu o reușită în minutul 79.

Un teren de toată jena, la limita impracticabilului, a fost gazda acestei confruntări amicale, în care putem vorbi despre orice, însă nu despre fotbal. De altfel, din pricina stării precare și a pericolului de accidentări, arbitrul a întrerupt partida în minutul 80.

CS Ocna Mureș: Angeru – Cunțan, Guț, C. Lazăr, Al. Kiraly – Frențiu, Socaci, G. Goronea, T. Cristea – M. Domșa, Cioară (în primul mitan); a doua repriză V. Ignat – Isac, Haiduc, Uță, Al. Kiraly – Guț, Vădan – Neșan, Socaci, Moise – Cioară; plus Decean (absenți Cl. Marcu, Tocu, Chișu – ultimul a început alergările)

A fost al 5-lea joc de verificare pentru gruparea ocnamureșeană, care săptămâna trecută nu a jucat întrucât amicalul cu Someșul Dej a fost anulat. În precedentele jocuri de verificare ocnamureșenii au repurtat trei succese consecutive, 3-2 cu Avântul Reghin, 4-0 cu Măgura Cisnădie și 2-1 cu Unirea Ungheni, primele jocuri amicale fiind în cadrul triunghiularului cu Sticla Arieșul Turda (2-2) și Viitorul Cluj (1-2).

CS Ocna Mureș mai întâlnește Gaz Metan Mediaș II (27 februarie) și Sticla Arieșul Turda (6 martie) – ultimul meci, pe teren propriu.

Sursa foto: CS Ocna Mureș (facebook)

În Vinerea Mare, CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia – victorii nete! Metalurgistul Cugir – succes după un meci nebun, Industria Galda – un nou eșec!

În Vinerea Mare, succese concludente pentru CSU Alba Iulia (în play-off) și CSM Unirea Alba Iulia (în play-out), în jocurile din eșalonul terț. Metalurgistul Cugir se impune la Reghin, după un nou meci nebun, scor 3-2 (după ce a condus cu 2-0 și a fost egalată în 3 minute), iar „lanterna roșie” Industria Galda a […]