FOTO| În Cupa României, Metalurgistul Cugir – CSC Şelimbăr 1-2 (0-1) / Sibienii elimină din nou Cugirul din Cupă

CS Comunal Șelimbăr a eliminat divizionara terță Metalurgistul Cugir din Cupa României la fotbal. Șelimbărenii s-au impus cu 2-1 (1-0), miercuri după amiază, pe „Arena CSO” din Cugir, în etapa a doua a fazei naționale, repetând izbânda de anul trecut.

Divizionara secundă din judeţul Sibiu a deblocat tabela prin Ciocâlteu (13), care a fructificat o centrare a lui Monea.

Ei și-au majorat avantajul în actul secund, Crișan punctând în minutul 67. Golul de onoare al cugirenilor a fost de fapt un autogol, al aceluiași Crișan, care a deviat nefericit pentru echipa sa mingea după o centrare a lui Vitinha (83). Învingătorii au încheiat partida în inferioritate numerică. Monea a primit roșu direct, în prelungiri.

Metalurgistul Cugir: R. Opric – Tăban, Vlădia, I. Grozav, Vitinha, L. Contra, Boldea, Şaucă – cpt., P. Păcurar, D. Nicula, M. Lupu; rezerve: Perjeriu – Cocan, Andriuc, Al. Rus, M. Udrea, M. Neagu, S. Itu, L. Itu. Antrenor principal Lucian Itu

CS Comunal 1599 Şelimbăr: Matenciuc – D. Tătar, Vişa – cpt., Natea, Monea, Al. Luca, Boboc, Neacşa, Vecerdea, A. Roşu, Ciocâlteu; rezerve: Gal – Curtean, Giura, Tineiu, Badea, Cîrstean, Cîmpean, Crişan, Antone. Antrenor principal Eugen Beza
Arbitri: S. Vădana (Cluj-Napoca) – Csaba Antal (Cluj-Napoca), G. Suciu (Câmpia Turzii); observator FRF: Vasile Rad (Arad)

Lucian DĂRĂMUȘ

Liga 4, etapa a 23-a: liderul CIL Blaj, 4-0 în deplasare cu CSM Unirea Alba Iulia și 100 de goluri marcate! Moment de reculegere pentru Ciprian Râșniță (Limbenii Limba)

Liga 4, etapa a 23-a: liderul CIL Blaj, 4-0 în deplasare cu CSM Unirea Alba Iulia și 100 de goluri marcate! Moment de reculegere pentru Ciprian Râșniță (Limbenii Limba) *CSM Unirea Alba Iulia 2 – CIL Blaj 0-4 (0-2): Nicula (38), R. Trif (45, penalty), Tomuța (61), Borșoi (77). Liderul, a treia victorie consecutivă, a […]