O partidă de poveste a avut loc în etapa a 7-a a Ligii a 4-a la Teiuș, unde GT Sport Alba Iulia a realizat prima victorie în eșalonul 4 din istoria tânărului club, scor 6-5 (1-3), după ce era condusă cu 5-1 în minutul 54. Un meci pentru istorie, ce te duce cu gândul  la celebrul Dinamo – Foresta 4-5, din 2000, când „câinii” aveau 4-0 în minutul 62!!! Formația condusă de George Țălnar, fiul antrenorului Cornel Țălnar, cu o formulă extrem de tânără, exceptându-l pe portarul Adrian Roman, a declanșat o remontada de senzație și a marcact de 5 ori până la final, într-o derulare halucinantă a ostilităților.

Kinder Teiuș – GT Sport Alba Iulia 5-6 (3-1): D. Stanciu (5), Petruse (13, 46; eliminat în minutul 90+2), Bedelean (16), B. Ștef (51)/ G. Gavrilă (11, penalty, 54, 79, penalty, 86), Dulă (57, 88). O partidă de poveste, în care oaspeții au remontat de senzație, după ce au fost conduși cu 5-1 în minutul 54 și au câștigat primul meci în Liga a 4-a!

*CSU Alba Iulia – Hidromecanica Șugag 7-0 (3-0): M. Domșa (3), Bucurică (6), Al. Petresc (24), Ad. Lăcătuș (56), Baghiu (62, 85), Cos. Năcreală (90);

*Industria Galda de Jos – Performanța Ighiu 1-0 (0-0): Buligă (64, intrat de 3 minute pe teren)

*Viitorul Vama Seacă – Viitorul Sântimbru 0-3 (0-1): C. Oltean  (36), C. Olălău  (65), Oană  (82). Excelent bilanțul elevilor lui Adrian Bicheși în ultimele două deplasări, câștigate cu același scor, la Daia Română și Vama Seacă, echipe puternice pe teren propriu.

O nouă rundă în eșalonul terț, etapă în care în play-off, CS Universitar Alba Iulia dă piept, la Sebeș, astăzi, ora 17.00, cu Gloria Bistrița-Năsăud, liderul Seriei 9. *0-1, MIN. 7: R. BĂLAN a deschis scorul cu o lovitură de cap din 8 metri, în stânga portarului, după o centrare din stânga, din lovitură liberă. […]