Tudor Stan

AArena Alba Iulia - CS Ocna Mures 57rena Alba Iulia nu a avut emoţii în partida de astăzi cu CS Ocna Mureş, elevii lui Fane Fogoroşi impunându-se cu 4-1, la pauză 3-0. Pentru echipa aflată pe locul secund al clasamentului Ligii a IV-a au punctat D. Florea (27, penalty), Raţiu (autogol, 36), Dendiu (41) şi Oniche (65), singura reușită a oaspeţilor fiind în dreptul jucătorului Csogledi (82). Şi după acest rezultat Arena Alba Iulia a rămas la 9 puncte distanţă de liderul Industria Galda de Jos care a avut parte de o deplasare facilă la Aiud.

Duminică, de la aceaşi oră (18.00) s-a mai disputat:

*Dalia Sport Daia Română – Rapid CFR Teiuş 2-0 (1-0). Au marcat: H. Marian (8, penalty) şi Colcer (52), Bişboacă (Daia) a fost eliminat în minutul 56 pentru cumul de galbene.

Iată celelalte rezultate înregistrate:

*Cuprirom Abrud – Mureşul Vinţu de Jos 2-1 (0-1), goluri marcate de Mornea (60), Olelei (85), respectiv Pâclişan (6);

*Metalul Aiud – Industria Galda de Jos 0-7 (0-5)Baghiu (3), Cernea (8), Cr. Bodea (25, 44, 57), Chirilă (40), Căt. Ivaşcu (80) *în minutul 71, portarul Căt. Ştef (Industria) a ratat un penalty.

Foto Gligor UDREA

[nggallery id=1692]

*Performanţa Alba Iulia – Inter Ciugud 4-0 (1-0): Frenţiu (14), D. Ianc (48), Bălaş (52), S. Turuş (80

*Energia Săsciori – Viitorul Sântimbru 0-2 (0-1): Breaz (6, 54)

[nggallery id=1690]

O nouă rundă în eșalonul terț, etapă în care în play-off, CS Universitar Alba Iulia dă piept, la Sebeș, astăzi, ora 17.00, cu Gloria Bistrița-Năsăud, liderul Seriei 9. CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 31 de puncte) – Gloria Bistrița-Năsăud (locul întâi, 44 de puncte), sâmbătă, ora 17.00, pe Stadionul „Pielarul”, în play-off. Întâlnire de […]