FC Cugir atacă şefii AJF Alba după arbitrajul de astăzi de la Ighiu!

Astăzi, în ultima etapă a turului Ligii a IV-a Alba, FC Cugir a pierdut în deplasare la Ighiu, cu Performanţa Alba Iulia, scor 1-2. Cugirenii conduceau la pauză, gol Dogăroiu, însă antrenorul gazdelor Sorin Mărginean a intrat în teren şi a înscris în două rânduri, ultima dată în prelungiri. „Un arbitraj ruşinos în actul secund, nu se poate aşa ceva, furt pe faţă, golul al doilea a fost înscris în minutul 102. Le transmit domnilor Sorin Corpodean şi Dan Lucian că îşi bat joc de fotbalul judeţean, să le fie ruşine pentru modul cum promovează şi deleagă arbitrii. Să mă suspende pe viaţă dacă vor, dar nu pot să tac„, a declarat Nicolae Muntean, preşedinte FC Cugir, care ne-a contactat telefonic la redacţie.

Vizitatorii au acuzat în mod vehement prestaţia brigăzii formate din Fl. Potora (Turda), R. Doncuţ şi Daniela Sârbu (Alba Iulia) – bine, observator V. Lup (Aiud). „Am avut penalty neacordat şi alte multe decizii împotriva noastră în repriza a doua. Noi ne chinuim şi alţii îşi bat joc de fotbal, din toate punctele de vedere„, a mai adăugat oficialul formaţiei de sub Drăgana. La finele turului, echilibru la vârf, cu CSO Cugir – lider ce a acumulat 36 de puncte, fiind urmată de Europa Alba Iulia – 35 puncte, Sportul Sebeş şi Performanţa Alba Iulia – câte 34 puncte, despărţite de golaveraj. (H.D.M.)