De neratat! CONFRUNTARE între PONTA și IOHANNIS, astăzi la ora 20.00, la Realitatea TV

Klaus Iohannis, candidatul ACL la alegerile prezidențiale, a anunțat în urmă cu puțin timp că va participa la dezbaterea televizată organizată de Realitatea TV.

“Până astăzi, Victor Ponta m-a evitat cu succes. Nu a existat o dezbatere publică, nu există niciun semn că s-ar dori o discuție pe această temă. În concluzie, las orgoliile mele deoparte și ne vedem la ora 20:00 la Realitatea TV într-o dezbatere televizată!”, a anunțat Klaus Iohannis pe contul său de facebook.

ELIT

ADEZIUNE PLUS
Bogdan PRESECAN

Email:bogdanpresecan@yahoo.com
Tel: 0734.771.136

Te-ar putea interesa și:

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă: Realizări ale vechiului mandat 2016-2020 și obiectivele pentru noul mandat ale primarului comunei Noșlac, Florin Claudiu Zilahi

Atunci când vi la conducerea unei administrații locale, vi cu gândul de a face ceva care să aducă bunăstare cetățenilor… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

41 Comentarii

Toaca Emil 11 noiembrie 2014 at 21:21

Mutu vorbeste?!

Manitu 11 noiembrie 2014 at 21:58

Si vorbeste chiar foarte bine!

Miha 11 noiembrie 2014 at 23:27

A vorbit superb in seara asta! PONTA da despre el este vorba!

VOTAM PONTA!

Horea 11 noiembrie 2014 at 21:59

MUTU fiind chiar tu – Toaca Emil – pentru ca, pana astazi, nu te-am auzit pe aici!

HH 11 noiembrie 2014 at 22:33

ACUM E CLAR AVEM DE ALES INTRE UN PRESEDINTE DE GENUL ” NEAM PROST”, ABURITOR, SI DISPRETUITOR ( CARE CANDIDEAZA PARCA PENTRU PRIM MINISTRU) SI UNUL LENT SI INTROVERTIT SI FARA PREZENTA DE SPIRIT !

Alex 11 noiembrie 2014 at 21:57

Penibil si obraznic Munhhausen, un neam prost mai rau decat ultimul roman.

d22 11 noiembrie 2014 at 22:01

Vai de kuru lui das KRAUT (varza in germana) Iohannis !!! Efectiv a fost calcat in picioare !

cata 11 noiembrie 2014 at 22:19

Varza Johannis… Nu stie pe ce lume traieste si vrea sa fie presedinte. Daca nu ai nici o treaba lasa-te!!! VICTOR PONTA PRSEDINTE!!!

Roman 11 noiembrie 2014 at 22:21

Recunosc ca nu mi-am imaginat ca Iohannis poate fi asa de slab.

Horea 11 noiembrie 2014 at 22:21

Ponta lasa multora impresia ca a castigat dezbaterea.
Tactica folosita: glume proaste, ironii, vorbe multe si ciudat de multe cifre!
Eu cred ca el a primit informatii inainte despre temele care se dezbat in emisiune. Altfel nu-mi explic „hectarul” de hartii care i-au umplut masa.

Soimul de Munte 11 noiembrie 2014 at 22:23

Execrabil prestatia lui Iohanis. Acum o sa vada multa lume si chiar si sustinatorii cat de slab este candidatul scos la rampa de ACL.

soimul de munte 12 noiembrie 2014 at 10:19

tu esti o clona- este o tactica psd-ista de-a crea clone pentru a le pune in gura vorbe care nu reflecta crezul lor- nu-i bai, abandonez ”oficial” acest nick; daca te uitai mai bine, mai copy-paste,. ai fi vazut ca eu nu scriam cu litere mari la inceputul cuvintului, chiar daca s-a vrut nume propriu, tocmai pentru a pica fraieri ca tine in capcana

@ soimul de munte 12 noiembrie 2014 at 11:02

” … nu-i bai, abandonez ”oficial” acest „nick” …”

Incearca ” pupaza din tei”, cred ca-ti este mai potrivit …!

soimul de munte 12 noiembrie 2014 at 11:17

esti tare, esti beton, logica si imaginatie imbatabile- multumesc de sugestie

Toader Cozma 11 noiembrie 2014 at 22:26

Pacat, nu mai merg Duminica la vot. Neamtul nu e ce ma asteptam.

bianca 11 noiembrie 2014 at 22:31

VICTOR PONTA PRESEDINTE!!!!!!!!!

HH 11 noiembrie 2014 at 22:39

CARE SUNT ARGUMENTELE CA A DAT DIN GURA MAI MULT CITIND DE PE NISTE FOI FEL DE FEL DE CIFRE, JICNIND MAI MULT SPUNAND DIVERSE LUCRURI CARE TIN DE ACTIVITATEA SA DE PRIM MINISTRU ! NU ZIC IOHANNIS NU A FACUT O FIGURA PREA BUNA PRIN LIPSA DISCURSULUI SI A PREZENTEI DE SPIRIT, DAR PONTA SI-A DOVEDIT AGRESIVITATEA, PROASTA CRESTERE , NESIMTIREA !

j 11 noiembrie 2014 at 22:40

Cred ca Basescu isi freaca mainile de fericire. Prin prestatia din aceasta seara praful si pulberea se va alege atat de PNL cat si de PDL incepand de luni lasandu-i cale libera pe partea dreapta a esicherului politic !

+ 11 noiembrie 2014 at 22:54

Dedicatie pentru liberalii din Alba… Voi urmati: _http://youtu.be/OcTVlgN0f30

vasile 12 noiembrie 2014 at 0:16

ponta a primit informația că iohanis vine la realitatea cu 45 de minute înainte de emisiune. El s-a pregătit pentru o emisiune programată fără iohanis – deci iohanis a avut mai mult timp să se prgătească, dar a ieșit tare șifonat. Ăsta să fie Președinte?!

padureanu 12 noiembrie 2014 at 0:35

Dumnezeule, lamentabilă prestaţia lui JOhannis. Cineva mi-a spus că saşi se împart doar în două categorii: foarte deştepţii şi foarte p….i. Acum îi dau perfectă dreptate.

ion 12 noiembrie 2014 at 0:57

după prestația de aseară și iohanis îl votează pe ponta

nelu 12 noiembrie 2014 at 7:49

Ponta presedinte.neamtu praf la orice capitol

Fost pro Iohannis 12 noiembrie 2014 at 8:12

Am văzut şi m-a luat plînsu : din păcate Iohannis nu-i de preşedinte – PE-NI-BIL. Ponta l-a spart !

Horea 12 noiembrie 2014 at 8:59

RASPUNS pentru toti cei nemultumiti de prestatia lui Iohannis:
v-ati obisnuit cu un presedinte gen Basescu (cu tot bagajul sau de INVECTIVE).
– oricare altul, care se comporta altfel, nu-i potrivit sa fie presedinte!
– votati deci, duminica, Ponta si veti avea ceea ce va doriti, adica un „Basescu 2”!

+ 12 noiembrie 2014 at 9:12

Gresit bizoane… basescu 2 = KRAUT Iohannis ! Membrii PDL ar trebui sa inceapa sa-si caute tari calde fara acorduri de extradare cu Romania.

Horea 12 noiembrie 2014 at 9:31

@+

Nu te grabi sa pui etichete pe texte, ale unor „bizoni”, pe care nu le intelegi.
Inainte de acest gest e necesar un minim discernamant. Uman. Nepolitic.
Ti-ai insusit pe nedrept pseudonimul „+”. Un „-” ti-ar fi cu mult mai la indemana si, expresiv in acelasi timp.

viorelia 12 noiembrie 2014 at 9:39

Print
YM
E-mail
Mai mare|Mai mic
Comentarii
Cele 10 promisiuni electorale ale lui Victor Ponta facute BOR-ului (pamflet)
de S.T. HotNews.ro
Miercuri, 12 noiembrie 2014, 9:21 Actualitate | Opinii

1. Guvernul va acorda drept de vot tuturor sfintilor din calendarul Ortodox, acestia urmand sa fie inclusi si in calendarele religioase ale altor culte in schimbul unui vot “corect”.

2. Premierul Ponta il va decreta prin Ordonanta de Urgenta Sfant de Interes National pe PF Daniel, sub numele crestin de Sf. Arhanghel Votarie

3. In locul Catedralei Mantuirii Neamului, vor fi ridicate 41 de Catedrale ale Mantuirii Judetelor, care vor functiona sub egida Catedralei Neamului de Mantuiala.

4. Va promova prin Ordonanta de Urgenta religia ca materie obligatorie in scoala, urmand ca aceasta sa fie materie de examen la accesul in formele superioare de studiu. Pentru a nu ingreuna programa scolara, matematica si fizica vor deveni discipline optionale, acestea fiind oricum discipline pagane, fara de Dumnezeu.

5. BOR i se va acorda dreptul de a-si stabili propriile taxe si impozite aplicabile enoriasilor, degrevand astfel functionarimea din MFP de a isi irosi 3/4 din timp utilizat pentru inventarea acestora.

6. La cerere, preotii ortodocsi vor putea alege o saptamana pe an in care vor fi facuti sfinti, cu toate onorurile care decurg din asta. In saptamana respectiva, ei vor purta ecusoane cu inscriptia:”Mandru ca sunt Sfant Roman!”

7. Bisericii i se va aproba prin OUG mai vechea solicitare de a-si infiinta un cazino si o banca, chiar daca inca nu se stie exact daca banca nu va functiona ca si cazino si invers.

8. In schimbul initiativei voluntare venite din partea BOR ca sintagma “Inger, ingerasul meu” sa fie inlocuita cu “Victor, Victorasul meu”, Biserica va primi doua locuri in Guvern. Nota: de vazut daca nu locurile ocupate inutil de actualul Minister al Justitiei si Finantelor

9. Victor Ponta va avea drept de participare la lucrarile Sfantului Sinod, unde va putea aproba orice solicitare a BOR. La randul lui, PF Daniel va participa la sedintele de Guvern, unde Victor Ponta va avea dreptul sa aprobe orice solicitare a BOR.

10. BOR va deveni prin Ordonanta de Urgenta ordonator principal de credite, cu conditia ca nivelul creditelor neperformante sa nu fie peste triplul patratului mediei NPL inregistrate in sistemul bancar.

P.S. Acesta este un pamflet si rog a fi tratat ca atare. Multumesc pentru intelegere​. Comentariile, pe blogul Hymerion.ro

alexandru 12 noiembrie 2014 at 9:53

am avut impresia ca johhanis nu vrea sa castige alegerile.traiesc un soi de COSMAR CONSPIRATIONAL.am impresia ca exista un grup format din ponta, crin antonescu, basescu, oameni din servicii, care si-au impartit sferele de influenta si au hotarait ca ponta sa fie presedinte.nu am auzit nimic ieri de martea neagra, johannis nu a vorbit nimic despre somaj, coruptie, saracie,accize, infaltie, recesiune,firme de stat cu pierderi, concedierile de la posta, cfr-uri, oltchim,baroni etc.
personal il faceam praf pe ponta aseara.consider ca exista ceva la mijloc. si cheia e la crin antonescu.el a jucat un rol malefic in toata aceasta constructie.
constat ca b1tv si realitatea tv au virat brusc la stanga, aseara lavinia sandru a fost ca o studenta flamanda din botosani care intalneste un italian cu bani.lavinia a jucat bine,nu degeaba a trimis pe vremuri basescu poe centura politicii romanesti.
cred ca de fapt adevarata miza este justitia.

Auf Wiedersehen ! 12 noiembrie 2014 at 11:58

@ alexandru
Ai enumerat “o grămadă” @ săndele, dar ai uitat un singur lucru, esenţial : Iohannis e pe dinafară de problemă ! Cu o asemenea “poză” e greu să faci un tablou de … preşedinte … Pălăria-i prea mare … Ponta “s-a prins” şi şi-a pus un sombrero, sub care l-a “umbrit” şi pe adversar …
Dar apropo de capete prea mici pentru asemenea pălării, Iohannis e în ton cu toţi ceilalţi din ACL, dar şi cu cei care-i susţin … ! Probabil acesta e şi motivul pentru care nu l-am văzut niciodată pe Băsescu cu … pălărie !

alexandru 12 noiembrie 2014 at 13:49

inteleg ca stapanesti arta ironiei dar te asigur ca nu ma cheama sandel sau @ sandel.si nu fac postari sub astfel de nume.si nu inteleg unde bati cu chestia cu sandel.poate ma poti ajuta cu o explicatie.

alexandru 12 noiembrie 2014 at 14:35

SI pt ca m-ai enervat o sa incep sa enumar minciunile domnului ponta( in limiat timpulyui meu )
-a initiat martea neagra cand a vrut sa puna romania sub stapanirea coruptiilor
– a mintit cu masteratul si doctoratul din cv, apoi le-a scos
– a plagiat
– minciuna cu vila dante
– posdru deblocat
– minciuna cu intrarea in schengen
– minciuna cu gazele de sist si rosia montana
– minciuna cu priovatizarea cfr marfa ( gruia stoica)
– fuga din fata victorie nulland
-minciuna cu investitiile din protocolul cu rompetrol si minciunile cu marii investitori chinezi si cai ferate de mari viteze
– minciuna cu casele din declaratia de avere
– minciuna cu acordul fmi
etc etc
vezi tu, cu sau fara palarie, nu suntem toti tampiti ca inghitim acest rahat imens numit psd.
eu si toti cunoscutii mei vom merge duminica la vot si vom vota johhanis.pentru ca nu facem parte din patura sociala de votanti psd.in concluzie am enumerat inca o gramada si nici macar nu am cuprins tot ce voriam sa spun.apropo, stii cati ministri penali a avut guvernul ponta 1,2,3?
pe mine ma intereseaz viitorul acestei tari.ponta reprezinta tot ce este mai murdar in aceasta tara.
investitiile publice au disparut. banii din impozite se duc pe sporuri , bugetari si pensii.asta nu e viitor.
radeati de boc cand inaugura cate o autostrada, acum am ajuns sa visam la ele.

Auf Wiedersehen ! 12 noiembrie 2014 at 15:37

@ alexandru
@ alexandru

“săndel” este o alintare a numelui “alexandru”. Se mai foloseşte şi “Ducu” !
In rest ţin să-ti spun că nu am citit textul tău de mai sus, decât aşa, pe sărite, mi se pare foarte lung şi obositor şi nu prea am timp pentru … apă de ploaie !
Incerc să nu fiu ironic dar am senzaţia că unul ca tine postează ditamai avalanşa de cuvinte, doar ca să compenseze “debitul” verbal al candidatului Iohannis …
Şi acum, serios, dar serios, vreau săţi comunic că în primul tur am votat cu Iohanis, din foarte multe motive. Pe bune ! După prestaţia de la România TV, Iohannis m-a pierdut … Cine ştie, poate se întîmplă o minune la B1TV,( mă îndoiesc, omu nu are argumente) că la Antena 3 nu prea sunt speranţe !
Pt. mine, „egal” (vorba unui sas ) cine câştigă. Amândoi sunt plini de …tare …

gadea si ciutacu 12 noiembrie 2014 at 18:47

Emisiunea a avut un aspect de scenariu prost, scris pe genunchi, nu stiu daca e o conspiratie a televiziunilor sau doar neprofesionalism. Cum am mai spus, in ceea ce priveste prestatia candidatilor, nimic nou: pinochio, marlan, mincinos, venit cu fituicile de acasa. Mimica si gestica aratau ca nu e in apele lui. “Neamtul” a fost calm, echilibrat, politicos la aproape golaniile dambovitene. Cu siguranta nu avea atatea date ca plagiatorul ceea ce le-a dat telespectatorilor impresia ca a venit nepregatit. Evident ca plagiatorul avea la el toate fituicile, toate datele (doar ei “guverneaza”) si s-a simtit in largul lui cu Johannis stiind ca acesta nu se va cobori la nivelul sau si va putea face senzatie prezentand cifre neverificabile de telespectatorul neavizat.. Oricum Johannis putea sa il faca praf pe Ponta la multe capitole dar am impresia ca este retinut in fata diareei verbale a plagiatorului care in fata lui Base a tacut ca porcu’ in cucuruz oricata obraznicie are in el pentru ca stia ca nu-i tine figura nici cu minciuna, nici cu obraznicia pt ca nici Basescu nu e dus la biserica si ii raspundea „pe limba lui” Romanii vor decide: ori un presedinte serios care va incerca sa isi faca treaba fara scandaluri politice, ori un mincinos papagal care te “face” din vorbe. Daca vrem din nou un presedinte „jucator” si pe deasupra si mitoman, plagiator, hot, votati-l pe ponta.

comsa andrei 12 noiembrie 2014 at 11:26

votati ponta ca vedeti voi dupa ! mai rau ca pana acum ! mult mai rau

contribuabilu` 12 noiembrie 2014 at 18:10

Sa ne fereasca Dumnezeu de o asemenea bataie de joc ! Omu` asta, un sas evanghelist, complet pe dinafara la….orice, vrea sa devina Presedintele Romaniei ortodoxe si Comandantul Suprem al Armatei tarii ??? Aici in marginea UE ??? Intre unguri si rusi ??? Inca o data zic „sa ne fereasca Dumnezeu !!!”

dolfi 12 noiembrie 2014 at 18:25

te caci in ea romanie ortodoxa… e doar numele… in rest hotzie si prosteala in numele lui Dumnezeu! Toleranta zero, primitivism maxim. Romanii nu-si merita tara, ca-si bat singuri joc de ea si de ei insisi, ei merita sa fie condusi de un strain care sa puna biciul pe ei pana devin corecti, cinstiti si muncitori! Un Bismark sau un Antonescu e necesar Romaniei!

gadea si ciutacu 12 noiembrie 2014 at 18:52

Ortodox si hot ne trebuie. De altfel ati vazut ce pozitie are BOR. „Turma” va fi scoasa sa-l voteze pe Ponta in schimbul avantajelor materiale de care deja se bucura biserica ortodoxa. Ce daca Johannis nu e otodox? Tu realizezi ce spui? Asta pute a discriminare intr-o tara membra UE. Astea sunt elucubratii ale unora ca Funar si Vadim.

Status-Quo 12 noiembrie 2014 at 19:08

Vai de capu nostru! – Am ajuns sa alegem intre 2 rele. Unul mai mare si unul mai mic. Trist si ingrijorator.

Un mincinos si un incompetent versus un nepregatit. Viitorul (nu prea) suna bine! PSD s-a dedat la ultimele jegosenii in campania asta. Niste caractere pur mizerabile gata sa vanda tara pentru un mandat la ciolan.

Susţinătorilor lui Iohannis 13 noiembrie 2014 at 8:43

Întrebare : Voi vreţi să faceţi din căcat bici şi să mai şi pocnească ?

Tepes 13 noiembrie 2014 at 8:02

Vechi proverb german:
Cat de prost sa fie Hantz, numai ‘nalt sa fie!