Daia a pierdut surprinzător acasă, iar Performanţa Ighiu face scorul etapei

Cu începere de la ora 11.00, Dalia Sport Daia Română a întâlnit pe teren propriu formaţia Inter Ciugud. Viitorul Santimbru-Dalia Sport Daia Romana69Echipa condusă de Horaţiu Marian nu şi-a revenit după eşecul de la Sântimbru şi a pierdut al doilea meci consecutiv, 1-2 (1-1) în faţa echipei antrenate de George Ciucă. Echipa din Daia are în continuare probleme de lot.

Inter Ciugud a deschis rapid scorul prin experimentatul S. Mărginean (2), iar Dalia Sport Daia Română a egalat în minutul 19 printru-un penalty executat de Hileagă. Imediat după pauză, în minutul 48 I. Gherman a marcat pentru Inter Ciugud, scor care a consfinţit rezultatul final al partidei.

În celălalt meci programat în această dimineaţă, Performanţa Ighiu a realizat scorul etapei în compania echipei CIL Blaj, victorie netă, scor 9-1.

*Performanţa Ighiu – CIL Blaj 9-1 (7-1). Au marcat: Morar (2, 6, 20), S. Turuş (23, 25, 74), Bălaş (38), C. Dănilă (45), Birk (85)/ Comănici (19).

*Mureşul Vinţu de Jos – CS Ocna Mureş 3-0 (1-0). Au marcat M. Cristea (45, 90+1) şi Iuoraş (66).

*Şurianu Sebeş – ACS Pianu de Jos 5-0. Au marcat Trif (40), Găldean (65), Morariu (74) şi Diaconu (81, 86).

*Olimpia Aiud – Rapid CFR Teiuș 7-2 (4-0). Au marcat P Muntean (6), Val. Drăgan (12, 20, 80, noul golgheter al Ligii a IV-a, cu 10 reușite), Antonescu (41, penalty), Oniga (61), Ciubucă (72), respectiv Juncan (75), E. Cioară (88).

CSO Voluntari este noua campioană a României la volei feminin, titlu adjudecat în „Alba Blaj” Arena, după a 3-a victorie din tot atâtea dueluri în finala Diviziei A1. Dezamăgire pentru „mândria Albei”, care nu a reușit să oprească sărbătoarea formației din Voluntari, care a cucerit laurii în mimimum de partide. Nu a fost nici măcar […]