CSȘ Blaj, antrenor Alexandru Man, calificare la turneul final de minivolei Under 13 masculin
CSȘ Blaj, antrenor Alexandru Man, calificare la turneul final de minivolei Under 13 masculin
Echipa de minivolei masculin Under 13 a Clubului Sportiv Școlar Blaj s-a calificat la turneul final al competiției juvenile organizate de Federația Română de Volei. Formația pregătită de antrenorul Alexandru „Delu” Man a reușit această performanță în urma turneului semifinal 1, disputat recent la Câmpulung Muscel. CSȘ Blaj a câștigat toate cele 3 jocuri susținute, după cum urmează 3-0 cu CSM Ploiești, 3-1 cu CSȘ „Dinicu Golescu” Câmplung și 3-1 cu LPS Suceava.
“O calificare muncită și pe deplin meritată, venind din calificări fără înfrângere. Avându-l pe Tudor Bălău, liderul generației actuale și cel mai bun jucător, un bun urmaș al lui Tudor Balu, ne propunem ca la turneul final să jucăm una din semifinale. Felicitări tuturor pentru calificare, mulțumesc părinților pentru susținere”, a transmis Alexandru Man (directorul CSȘ Blaj.
Lotul a fost format din Andrei Suciu, Cătălin Handrea (cpt), Alexandru Rusz, Tudor Bălău, Eduard Rusz, Luca Buțu, Alexandru Trif, Gabriel Poantă, Cătălin Bucur, Rareș Gliga și Ioan Pop.Turneul Final este prevăzut în perioada 29 mai – 2 iulie și va reuni 8 formații. Respectiv câștigătoarele celor 4 turnee semifinale, CSȘ Botoșani, CTF Mihai I București, CSȘ Blaj și LPS Bihorul Oradea, la care se adaugă alte 4 formații ce se vor califica în urma disputării turneului semifinal 2 (vor participa echipele clasate pe locul 2 și cele mai bune două locuri 3 în turneul semifinal 1
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CSM Unirea Alba Iulia, final de cantonament în Slovenia, concluziile antrenorului Alexandru Pelici | „Alb-negrii” mai vor un fundaș central
Divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a încheiat cantonamentul centralizat din Slovenia, al doilea stagiu extern al anului după cel din iarnă din Antalya. Antrenorul Alexandru Pelici a fost mulțumit de condițiile avute la dispoziție și consideră că lotul este echilibrat valoric și numeric, mai având nevoie de un apărător central. CSM Unirea Alba Iulia […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 4 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)