Calendarul competiţional al CS Unirea Alba Iulia pentru 2012

Mircea Trifu - Primar Alba Iulia

Ana Maria Groza – speranţa judeţului Alba pentru participarea la Olimpiadă

Cel mai important club din judeţ, CS Unirea Alba Iulia şi-a structurat participarea la diversele competiţii din 2012, în urma stabilirii calendarului competiţional. Aceste planuri iniţiale pot suferi modificari în cursul anului în funcţie de nivelul de pregatire al sportivilor şi de obiectivele de performanţă fixate. Pentru anul 2012 CS Unirea Alba Iulia îşi propune şi următoarele obiective de performanţă: 40 de medalii la Campionatele Naţionale din care cel puţin 10 de aur, un numar de minimum 10 sportivi la Loturile Naţionale ale României, 5 medalii la Campionatele Balcanice, două participări la Campionate Europene sau Cupa Europei, două participări la Campionate Mondiale sau Cupa Mondială, o participare la JOCURILE OLIMPICE de la Londra.

Pro România - Ține cu ALBA
ELIT

Speranţele se îndreaptă spre mărşăluitoarea Ana Maria Groza, legitimată la CS Unirea Alba Iulia şi CSU „1 Decembrie 1918” Alba Iulia, care vizează să concureze la a 4-a Olimpiadă consecutivă.  „Secţiile sportive de la care avem cele mai mari aşteptări sunt atletism, judo, orientare, box, haltere„, a declarat Marius Gabriel Anghel, directorul CS Unirea Alba Iulia.

PMP - Alegeri Locale 2020
USR-Plus - Oameni ca tine schimbă Alba în bine

PROGRAMUL COMPETIŢIONAL AL CS UNIREA ALBA IULIA PENTRU ANUL 2012

Sectia

Data

Competitia

Localitatea

Atletism

21-22.01.2012

Campionatul National Universitar de Sala

Bacau

Judo

24-29.01.2012

Stagiu international de pregatire

Oradea

Atletism

03.02.2012

Grand Prix de Sala

Bucuresti

Judo

10-12.02.2012

Etapa Zona U17

Sibiu

Orientare

10-13.02.2012

Campionatul National de  O-SKI Finalele

Semenic

Judo

24-26.02.2012

Campionatul National U17

Arad

Atletism

24-25.02.2012

Finala CN S+T Sala

Bucuresti

Judo

02-04.03.2012

Campionatul National de Tineret U23

Drobeta Turnu Severin

Box

05-10.03.2012

Cupa Romaniei Seniori

Arad

Tenis de Masa

09-11.03.2012

Campionatul National pe Echipe – Seniori Divizia A

Buzau

Judo

09-11.03.2012

Etapa Zona U20

Deva

Haltere

13-17.03.2012

Calificari CN – Cupa României – Jun. I – 20 ani

Bucuresti

Orientare

08-11.03.2012

Lipica Open

Lipica – Slovenia

Atletism

11.03.2012

CN de Mars Iarna S,T,J1,J2,J3

TBD

Atletism

17.03.2012

CN de Cros S,T,J1,J2

Baile Felix

Box

18-24.03.2012

Cupa Romaniei Juniori

TDB

Judo

16-18.03.2012

Cupa Transilvaniei – U11, U13, U15

Cluj

Orientare

24-25.03.2012

CN Parc-Oras, etapa I

Norme control loturi nationale

Izvorul Muresului

Judo

23-25.03.2012

Campionatul National U20

Deva

Orientare

30.03-01.04.2012

Beograd Open – WRE

Belgrad, Serbia

Judo

30.03-01.04.2012

EUROREGIUNI U15

TBD

Box

02-08.04.2012

Cupa Romaniei Tineret

TBD

Atletism

07.04.2012

Campionatul Balcanic de Mars

Bucuresti

Orientare

13-14.04.2012

Brown Cup – Velikden Cup – WRE

Bulgaria

Atletism

14.04.2012

Grand Prix Mars

RIO MAJOR – Portugalia

Judo

13-14.04.2012

Concurs International

Ungaria

Tenis de Masa

21-22.04.2012

Semifinale Campionatul National pe Echipe – Seniori Divizia A(tur)

TBD

Atletism

22.04.2012

Maratonul International Cluj – semimaraton

Cluj Napoca

Orientare

20-22.04.2012

Memorial Cika Dusco Jovanovic – WRE

Serbia

Haltere

24-28.04.2012

Calificari CN – Cupa României – Tineret 23 ani

TBD

Tenis de Masa

05-06.05.2012

Semifinale Campionatul National pe Echipe – Seniori Divizia A(retur)

TBD

Orientare

05-06.05.2012

CN Parc-Oras, etapa II

CN de Semimaraton

 

Baile Felix

Atletism

12.05.2012

GP Alergare Montana

TBD

ATLETISM

12-13.05.2012

CUPA MONDIALA LA MARS

SARANSK – RUSIA

Judo

11-13.05.2012

Campionatul National U15 indivividual si

CN pe echipe intereuroregiuni U15

Bucuresti

Atletism

18-19.05.2012

Campionatul National Universitar

Cluj Napoca

Haltere

15-19.05.2012

Calificari CN – Cupa României – Seniori

TBD

Orientare

14-20.05.2012

CAMPIONATUL EUROPEAN DE SENIORI

FALUN – SUEDIA

Judo

18-20.05.2012

CUPA Soimii  sau Cupa Nordului

Sibiu sau Baia Mare

Orientare

19-21.05.2012

International 3-Days Orienteering – WRE

Geyer – Germania

Judo

25-27.05.2012

Etapa Euroregiuni U11, U13

TBD

Box

27.05-02.06.2012

Campionatul National de Juniori

TBD

Atletism

02-03.06.2012

Campionatele Nationale Scolare

Bucuresti

Atletism

09.06.2012

Grand Prix  Mars

La Coruna – Spania

Judo

08-10.06.2012

Campionatul National individual U11 si CN pe echipe intereuroregiuni U13

Bistrita

Atletism

08.06.2012

Campionatele Internationale ale Romaniei

Cluj Napoca

Box

10-15.06.2012

Campionatul National de Seniori

TBD

Atletism

15-16.06.2012

Campionatul National de Tineret

Bucuresti

Atletism

23.06.2012

Campionatul Balcanic de Alergare Montana

Slovenia

Haltere

26-30.06.2012

Calificari CN – Cupa României – Juniori II – sub 17 ani

TBD

Judo

15-17.06.2012

Campionatul National individual U13 si CN pe echipe intereuroregiuni U13

Gura Humorului

Atletism

23.06.2012

Grand Prix Mars

Sesto San Giovani – Italia

Orientare

23-24.06.2012

CUPA MONDIALA SENIORI

ELVETIA

Atletism

29-30.06.2012

Campionatul National J2

Bucuresti

Atletism

30.06.2012

Campionatul National de Mars S,T,J1

 

Bucuresti

Orientare

28.06-01.07.2012

CAMPIONATUL EUROPEAN DE JUNIORI

BUGEAT FRANTA

Atletism

05-06.07.2012

Campionatul National de Seniori

Bucuresti

Judo

06-08.07.2012

Campionatul Balcanic U15

Sliven – Bulgaria

Haltere

17-21.07.2012

Finala Campionatului National Juniori II – 17 ani

TBD

Atletism

20-21.07.2012

Campionatul National de J1

Bucuresti

Box

22-28.07.2012

Campionatul National de Tineret

TBD

Orientare

12-21.07.2012

CAMPIONATUL MONDIAL DE SENIORI

LAUSSANE ELVETIA

TOATE SPORTURILE

03-12.08.2012

JOCURILE OLIMPICE

LONDRA

Box

16-18.08.2012

Memorial “Nicolae Linca”

Alba Iulia

Atletism

18.08.2012

Campionatul National de Alergare Montana

TBD

Orientare

18-26.08.2012

CAMPIONATUL MONDIAL DE ORIENTARE – MTB

VESZPREM UNGARIA

Judo

24-26.08.2012

Campionatul Balcanic U17 si U20

Drobeta Turnu Severin

Orientare

24-26.08.2012

Transylvania Open – WRE

Cluj Napoca

Orientare

30.08-02.09.2012

Campionatele Nationale de Orientare in Alergare

CN Parc-Oras, etapa IV

Iasi

Orientare

04-09.09.2012

SEEOC – Campionatul Europei de Sud Est

Bursa – Turcia

Judo

14-16.09.2012

Cupa “Temerarul” – U17, U20

Sibiu

Atletism

16.09.2012

Campionatul National de Semimaraton

Oradea

 

Orientare

21-23.09.2012

Cupa Romaniei – CN Parc-Oras, etapa IV

 

Ploiesti

Box

16-23.09.2012

Concurs National de Toamna Seniori

TBD

Culturism

15-16.09.2012

CN Seniori

TBD

Haltere

25-29.09.2012

Finala Campionatului National de  Juniori I – 20 ani

TBD

Tenis de Masa

28-30.09.2012

Campionatul National pe Echipe – Seniori Divizia A(tur)

TBD

Orientare

27-30.09.2012

Campionatele Nationale de Orientare MTB

Baia Mare

Atletism

30.09.2012

Crosul Loteria Romana

5 orase

Box

01-07.10.2012

Concurs National de Toamna Juniori

TBD

Judo

05-07.10.2012

Campionatul National de Seniori

Cluj Napoca

Orientare

05-07.10.2012

Campionatele Nationale de Noapte si Echipe

Moneasa

Haltere

16-20.10.2012

Finala Campionatului National de Tineret –  23 ani

TBD

Atletism

07.10.2012

Campionatul National de  Maraton

Bucuresti

Box

14-20.10.2012

Campiontul National de Cadeti

TBD

Atletism

17.11.2012

Crosul 15 Noiembrie

Brasov

Box

12-18.11.2012

Concurs National de Toamna-Tineret

TBD

Haltere

13 -17.11.2012

Finala Campionatului National de Seniori

TBD

Box

22.11.2012

Cupa Unirii

Alba Iulia

Atletism

24.11.2011

Cupa României  la Cros

TBD

Judo

30.11-02.12.2012

Campionatul National de Kata Seniori

Oradea

Atletism

09.12.2012

CAMPIONATUL EUROPEAN DE CROS

BUDAPESTA UNGARIA

Judo

14-16.12.2012

Cupa “Stanca Soimilor”

Baile Tusnad

Dan HENEGAR

Must de Jidvei

1 comentariu

radu 11 ianuarie 2012 at 0:31

JENANT! CUNOSCATORII VOR INTELEGE CE VREAU SA ZIC CU „JENANT” IAR MANELISTII NU VOR INTELEGE NIMIC.

Comentariile sunt oprite