Comunicat de presă| Călin Matieș: 2000 de stegulețe tricolore și un gând bun pentru albaiulieni, în prag de Ziua Națională!
Călin Matieș: 2000 de stegulețe tricolore și un gând bun pentru albaiulieni, în prag de Ziua Națională!
Miercuri, 30 noiembrie, voi avea bucuria să împart, împreună cu echipa social-democrată, 2000 de stegulețe tricolore albaiulienilor pe care îi vom întâlni în cale. Acțiunea noastră va începe de la ora 13.00. Vom pleca din Piața Tricolorului din Parcul Unirii spre Bulevardul Transilvaniei.
Acțiunea noastră este una constructivă și o realizăm deoarece ne dorim ca la Alba Iulia, de 1 Decembrie, să fie fluturate cât mai multe stegulețe tricolore. Vom dărui câte un steguleț tricolor tuturor celor pe care îi vom întâlni, dar mai ales copiilor care, așa cum știm, se bucură cel mai mult de fiecare mic dar.
De asemenea, vom transmite tuturor un gând bun, un mesaj sincer, o urare din inimă! 1 Decembrie, ZIUA NAȚIONALĂ A ROMÂNIEI, este ziua în care purtăm în inimă, în gând, pe umeri și în piept, cu strașnică mândrie, ROȘU, GALBEN ȘI ALBASTRU!
Românii de ieri au făcut ROMÂNIA MARE. Este timpul ca romanii de astăzi să facă ROMÂNIA MĂREAȚĂ! La mulți ani, Alba Iulia! La mulți ani, România! La mulți ani, dragi albaiulieni! La mulți ani, dragi români!
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Abrud va fi modernizat și dotat cu echipamente medicale performante: A fost semnat contractul de finanțare de peste 6,5 milioane lei
Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Abrud va fi modernizat și dotat cu echipamente medicale performante: A fost semnat contractul de finanțare de peste 6,5 milioane lei Autoritatea de Management pentru Programul Sănătate a alocat primele două contracte de finanțare către Organismul Intermediar Program Sănătate din cadrul Agenției pentru Dezvoltare Regională Centru, în cadrul Priorității 1 a Programului, […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)