Călin Gorcea (CSŞ Blaj) – locul doi la Salonic, Nicoleta Gânţa pe poziţia secundă la naţionalele de juniori 2

Cristina ManLa Salonic în Grecia a avut loc un Concurs Internaţional atletism, ştafete, competiţie la care România a fost reprezentată de ştafetele masculine şi feminine  de juniori  4x400m şi 4x80m copii.Din lotul natonal a facut parte si atletul Călin Gorcea legitimat la CSŞ Blaj/CSA Steaua Bucureşti, iar rezultatul a fost unul bun având în vedere că a susţinut primul concurs din sezonul de vară, locul 2  atât pentru ştafeta masculină cât şi pentru cea feminină. La masculin locul 1 a fost ocupat de Grecia şi locul 3 Bulgaria. A fost o verificare bună în vederea  participării la Campionatele Mondiale de Juniori din SUA ce se vor desfăşura în luna iulie. De asemenea, la Bucureşti, la prima etapă a Cmpionatului Naţional de Juniori 2, Nicoleta Gânţa (CSŞ Blaj) a ocupat locul 2 în proba de 1500 m cu timpul de 4:51.

Este un debut bun pentru sportivii mei, dar greul. abia acum incepe. În weekend la Bucureşti este programată prima etapă a Campionatului Naţional de Juniori I unde vom participa cu 5 atleţi: Călin Gorcea 400m şi 200m, Alexandru Pintea 1500m şi 800m, Darius Cristea 3000m obstacole, Alexandru Maier 10000m şi Nicoleta Gânţa la 1500m, 800m. Sperăm în clasări cât mai bune”, a declarat antrenorul Cristina Man.

CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A1 la volei feminin

CSO Voluntari a învins, scor 3-1 (28-26, 25-19, 20-25, 25-20), pe campioana Volei Alba Blaj în primul meci al finalei Diviziei A1 la volei feminin. Al doilea meci are loc mâine, 20 aprilie, tot la Voluntari, la ora 20.00, în direct la TVR Sport, iar următoarele două sunt prevăzute la Blaj, la finele săptămânii viitoare. […]