Cadavrul unei vârstnice din Livezile, plecată voluntar de la domiciliu în urmă cu 6 zile, a fost găsit la circa 2 kilometri de casă
La data de 16.12.2014, în urma acțiunilor de căutare efectuate de poliţiştii Secţiei 3 Poliţie Rurală Aiud împreună cu voluntari din comuna Livezile, a fost găsit cadavrul unei femei în vârstă de 78 de ani, din comuna Livezile, ce era dispărută de la domiciliul său din după amiaza zilei de 10 decembrie a.c.
”De la dispariţia sa, poliţiştii au organizat zilnic activităţi de căutare şi scotocire a împrejurimilor comunei Livezile iar în după amiaza zilei de ieri, 16 decembrie, în urma căutărilor la care au participat 10 poliţişti şi 4 voluntari, cadavrul femeii a fost găsit în locul numit „Trăuaci”, la o distanţă de cca. 2 kilometri de comună”, precizează reprezentantul IPJ Alba.
Cu ocazia examinării sumare a cadavrului nu au fost identificate urme de violenţă. Acesta a fost transportat la morga Spitalului Municipal Aiud urmând ca specialiştii legişti să efectueze necropsia pentru stabilirea cu exactitate a cauzei morţii. Cercetările sunt continuate.
Reamintim că la data de 11.12.2014, Postul de Poliţie Livezile a fost sesizat de către o femeie din comună, cu privire la faptul că soacra sa, cunoscută cu afecţiuni psihice, a plecat de la domiciliu şi nu s-a mai întors.
În baza sesizării, poliţiştii au demarat activităţile de căutare a femeii şi au fost efectuate verificări în zona localităţii Livezile şi în vecinătatea acesteia, la rude şi în locurile în care obişnuia să se deplaseze. În cauză a fost dispusă urmărirea la nivel naţional.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Penitenciarul Aiud caută oportunități de muncă pentru persoanele private de libertate: Care sunt avantajele muncii cu deținuți
Penitenciarul Aiud caută oportunități de muncă pentru persoanele private de libertate: Care sunt avantajele muncii cu deținuți Vineri, 26 iulie 2024, la Penitenciarul Aiud a avut loc întâlnirea între reprezentanții Penitenciarului și operatorii economici/angajatori, potențiali beneficiari ai forței de muncă oferite de persoanele private de liberate. Cu ocazia acestei întâlniri au fost prezentate de către […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)