Bronz la Campionatul Național de Judo U18, obținut de sportiva Laura Bogdan de la CS Unirea Alba Iulia

BONTEA Alexandru

Sportiva CS Unirea Alba Iulia, Laura Bogdan, a obținut medalia de bronz la Campionatul Național de Judo Ne Waza U 18, desfășurat în 5 și 6 noiembrie la Izvorani.

Sportiva noastră a concurat în limitele categoriei de greutate 52 de kilograme. Laura Bogdan are dublă legitimare (CS Unirea Alba Iulia și CSM Cluj-Napoca). Sportivii secției de judo sunt pregătiți de către antrenorii Dinu Alin și Dinu Cristian.

Rezultatul de la Izvorani vine după alte două medalii de bronz, obținute la Campionatul Național U21, respectiv la Cupa Europeană de Juniori. Anterior acestor competiții, Laura Bogdan fusese medaliată cu aur la Campionatul Balcanic de Judo U 18.

Campionatul Național de Judo Ne Waza U 18 a fost organizat de către Ministerul Sportului și Federația Română de Judo.

CS Unirea Alba Iulia (director Daniela Moșneag) transmite felicitări sportivei, care reușește să obțină rezultate foarte bune la toate competițiile le care participă, dar și antrenorilor ei. Mult succes în continuare!
Mulțumim, pentru sprijin, Ministerului Sportului, Primăriei Alba Iulia și Consiliului Județean Alba.