Bogdan Medrea de la PSD Alba – noul director al Electrica S.D.E.E.

Din 3 februarie, Bogdan Medrea ocupă funcţia de director al Electrica S.D.E.E., societate comercială subordonată Ministerului Economiei. Consilierul PSD este absolvent al Universităţii Tehnice Cluj-Napoca, Facultatea de Construcţii, secţia Instalaţii şi îl înlocuieşte în funcţie pe Ioan Perju.

 „Consider că am ceva de zis în viitorul management al sucursalei de distribuţie  S.D.E.E. Alba, prin prisma a ceea ce am demonstrat şi învăţat în mediul privat, am o misiune dificilă de a menţine şi creşte sucursala de distribuţie la indicatori tehnico-economici ridicaţi, în condiţiile în care va trebui să aplic un plan riguros de management, mai ales dacă ţinem cont de faptul că începând cu a doua decadă a anului în curs, societatea va fi listată pe bursă.  Un factor foarte important îl va juca relaţia interumană şi colaborarea cu colegii mai vechi din sistem, care pot vedea în mine o persoană de încredere, înclinat spre nevoile lor”, a declarat noul director al Sucursalei de Distribuţie a Energiei Electrice Alba.

ELIT

Până la vârsta de 33 de ani, Bogdan Medrea a reprezentat în judeţul Alba, cel mai mare francizor cu capital 100% românesc. În cei 10 ani de activitate în sistemul privat a reuşit să ridice această firmă la nivel judeţean, după care a fost preluată de francizor. Din toamna acestui an ocupă şi funcţia de preşedinte al Tinerilor Social Democraţi.

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

Te-ar putea interesa și:

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL: Starea de alertă, PRELUNGITĂ cu încă 30 de zile: Măsurile și restricțiile care vor trebui respectate

Prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă, începând de miercuri, 13 ianuarie a fost aprobată de către Guvernul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Panouri fotovoltaice pentru 15 gospodării izolate din Baia de Arieș! Proiectul „verde” de peste 300 000 de lei a fost lansat în SEAP

Un număr de 15 gospodării izolate și neracordate la rețeaua de distribuție a energiei electrice din Baia de Arieș vor… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Alba Iulia REVINE la SCENARIUL ROȘU. Incidența de infectare a ajuns la 3 cazuri/1000 de locuitori

Deși carantinarea Municipiului Alba Iulia a „dat roade” în ceea ce privește scăderea numărului de persoane infectate, orașul nostru a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

47 Comentarii

dan 3 februarie 2014 at 22:16

Felicitari Bogdan! Arata lumii ce poti!

niku 3 februarie 2014 at 22:35

Un adevarat „Profesionist” in ale combinatiilor! angajati de la electrica FUGITI!

BLITZ 4 februarie 2014 at 8:50

N-as fi crezut ca toasu P. va fi schimbat.
In ultimii ani, nici PNL, nici PDL, nu l-au deranjat.
Uite ca un baiat de 33 de ani a facut ce altii mai mari n-au reusit.
In concluzie: partidul bate masoneria

mita 3 februarie 2014 at 22:17

a ajuns si „capatana” asta director? vai mama lui ca ne ducem dracu…

lenuta 3 februarie 2014 at 22:19

pai ce a demonstrat ca in consiliul local nu a aratat nimic, mai mult decat atat ridica mana la comanda mustaciosului de la prezidiu

FR 3 februarie 2014 at 22:19

Succes Bogdan…mult mult succes :p

halva 3 februarie 2014 at 22:24

Felicitari PSD ati pus un INSTALATOR director la Electrica!

@dan 3 februarie 2014 at 22:30

Ne arata ca nu poate pronunta cursiv trei cuvinte! Poate se descurca mai bine in scris! Iar in practica la INSTALATII SANITARE!

bogdi 3 februarie 2014 at 22:43

Intr-adevar Competent baiatu – BALBAIT dar „Competent”!
Felicitari Darzu! i-ai tras-o lui perju!

Maxim 3 februarie 2014 at 22:54

Nu cred ca am scapat de Perju !!!!!

Conducereaa 3 februarie 2014 at 22:59

De neamurile lu Perju din Electrica nu va ocupati ca se poarta de parca ii firma lor ?!

MN 3 februarie 2014 at 22:59

Asta da lovitura de imagine pt. psd!

Francisco 3 februarie 2014 at 23:03

A estos en España se les llama „Trepas Políticos”.
Un saludo al pueblo de Rumania.

Logos 3 februarie 2014 at 23:11

„dacă ţinem cont de faptul că începând cu a doua decadă a anului în curs, societatea va fi listată pe bursă” spune junele psd.
Dex: DECÁDĂ, decade, s. f. 1. Perioadă de zece zile consecutive. ♦ (Urmat de determinări în genitiv) Perioadă de zece zile consecutive dedicată unui eveniment sau unei activități de seamă. Decada cărții. 2. Deceniu. – Din fr. décade.
Asadar o decada inseamna 10 zile sau 10 ani. In nici un caz 6 luni. O viziune stranie a timpului la PSD ALBA.

john doe 3 februarie 2014 at 23:11

Noaptea mintii oameni buni. ” a doua decada a acestui an” …. :)) Sulutiu zis intre cunoscuti e un prieten de pahar bun pt Jidveian,Darzu si Co. ,ajuns pe spatele parintilor ,el si fratele lui,un golan recunoscut .
Colegii din sistem sunt cei care l-au propulsat,pe care i-a sponsorizat familia lui prin campanii.
Acest om o sa se recunoasca invins de sistem nu de planul de management despre care vorbeste,o sa faca mari minuni…pacat !
Capatana e la fel de talamb pe cat arata ! Intelegeti ca e unul care a intrat in politica din club Alegria,un betiv notoriu….prieteni buni cu altii care apar vesnic in poze pe retele de socializare cu el….
E o beizadea inculta. !Mi-e sila daca si asta a ajuns sa conduca o companie….mai mult decat grobianism n-am vazut in ultimii zeci de ani nimic in ochii lui.Nimic personal de impartit,pur spirit civic !

Take 3 februarie 2014 at 23:40

corect… oricum faza cu decada se alatura altor exemple de succesuri din politica romaneasca… tot pe spatele parintilor se face cel mai bine politica…
ce sperante sa ne punem intr-o noua generatie? cand cele care vin duc la perfectiune manevrele tipice de partid…

dandanache 4 februarie 2014 at 0:04

succesuri nebanuite !!! mai dar Bogdan e chiar arivist,se stie,ma sperie ca nu stie doar cine nu vrea sa vada….adica tot cei care se tin tareee de scaun. interesu’ poarta fesu’ ,cine sa mai se gandeasca si la oameni….naiba !

lenuta 4 februarie 2014 at 0:16

Hai la un sprit SHREK si lasa electrica drec ca oricum nu ai habar cu ce se mananca…te astept in stage club :)))

john doe 4 februarie 2014 at 0:51

Lenuta,nu-i place Stage,White Sensation sau alte cluburi din B unde nu-i vede nimeni….nu ca n-are habar e vorba,ce ma sperie pe mine este inconstienta de care da el dovada crezand ca va putea face fata unei palarii asa mari !

anonim 4 februarie 2014 at 2:11

Asa,stergeti commenturile pro psd si le lasati doar pe cele pro pdl… bravo ab24!!

ion 4 februarie 2014 at 6:31

Constructii,instalatii…E bun de director la Electrica.Capabil…Priceput…Cand ai 70-80% iti poti permite orice.Putea fi si ginecolog.

Gheorghiţa 4 februarie 2014 at 8:48

El nu are nici o vină.A avut doar ghinionul să se nască cu un coeficient de inteligenţă undeva spre 69 .Tragedia e că cei care l-au instalat sunt la fel ca el şi din cauza acestor oligofreni se duce ţara de râpă.Puteţi fi cât vreţi de răutăcioşi cu comentariile despre Perju, dar bâlbâitul ăsta nu merită nici să-i lustruiască papucii lui Perju.

pocxy 4 februarie 2014 at 9:00

Daca si insul asata care de abia ridica mana in consiliul local a ajuns director la Electrica inseamna ca suntem in prapastie cu totul. Oare ce il recomanda? Banii lui tatat sau faptul ca abia stie sa vorbeasca nu mai vorbim de citit…

rococo 4 februarie 2014 at 9:06

DE NECREZUT !!!! Daca stie sa aprinda lumina, e deajuns de bun ca director !?!?! De fapt, sponsorizarile au si un termen de plata !

Shrek 4 februarie 2014 at 9:13

Terminati cu prosiile ca poate va taie Shrek curentul la ziar !

FR 4 februarie 2014 at 10:11

Sunt fascinat de modul in care se intelege o schimbare. De ce nimeni din 2000 pana acum se gandeste ce a creat Perju in Electrica?…Va spun eu „mirabolantilor revoltati” de fiecare data cand ati platit o factura de curent sau ati fost reconectati la retea,direct din buzunarul vostru un important procent a intrat in buzunarul lui Perju si de acolo in buzunarul celor pe care de 8 ani i-ati preaslavit si laudat.E o schimbare importanta si Bogdane mult succes.

@FR 4 februarie 2014 at 12:42

De cate ori platesc un impozit, o parte din banii mei se duc si in buzunarul tau si zau daca as avea ceva de comentat daca ai fi la fel de bun in ceea ce ai de facut cum a fost Perju la Electrica. Dar sa te platesc cu salar de vicepresedinte si tu sa ai doar rol de purtator de cuvant ma transforma in “mirabolant revoltat”.

Horea 4 februarie 2014 at 10:12

Diferenta este ca voi comentati si sunteti amarati si el e acolo si e director.trage linie ..si vezi ca prost ai fost prost ai ramas pe un site de ziar.

Horea 4 februarie 2014 at 10:45

@Horea (?!)

Folosesti cuvantul PROST. Si inca de doua ori in aceeiasi fraza.

Eu n-o sa-l folosesc. Te sesizez doar ca daca erai putin atent observai ca utilizezi un pseudonim pe care eu il folosesc de foarte mult timp. E drept, nu si la acest articol unde mult prea multi isi dau cu parerea.

Că totusi, intre noi exista o … „Diferenta”!

Anamaria 4 februarie 2014 at 11:05

Studiind factura de la electrica am constatat ca incasatorul este Electrica Furnizare SA prin AFEE Alba unde (dintr-o simpla cautare pe Google) director este Domnul Dan Bratean…. Culoare galbena…Poate nu e cazul sa dezinformam sau sa inventam in care buzunar intra banii…..Singura mea nelamurire este de ce acest Domn ,” prosper om de afaceri” conform presei locale, are nevoie sa ciupeasca de la un stat si asa sufocat de capuse?In rest sa fie intr-un ceas bun

Colega de clasă 4 februarie 2014 at 12:26

Cum se simt nişte profesionişti conduşi de un nătărău? Desigur că are şorici pe obraz, căci un om cu bun simţ nu ar accepta să ocupe un loc care nu i se cuvine.Numai aşa se poate distruge şi ceea ce a mai rămas, punând incompetenţi în funcţii importante.

Coleg de clasa 4 februarie 2014 at 13:01

In Alba Iulia unii cred ca numai PDL-eii, Florin Roman si Atanasiu e destepti, ceilati, o sa mai vedem. Elena Udrea sa traiasca alaturi de EBA europarlamentara de Alba.

Gorbaciov 4 februarie 2014 at 13:48

Cum de l-au pus pe asta. Nu aveau altu l? Am inteles ca e si consilier local , dar chiar numai el ? E fac – totumul din PSD ? Mai bine ar ramane consilier si ar lasa pe altul la Electrica

John doe 4 februarie 2014 at 14:23

Zau ca traim zilele de pe urma…. Chiar asa prosti ne crezi dnule Medrea? Ce expeienta ai in ale managementului, ce firma ai ridicat simgur sau ai condus-o ? Nimic! A lui tata nu se pune!

Dcnews 4 februarie 2014 at 14:36

Daca e expert in instalatii ce cauta la electrica?

gibonu 4 februarie 2014 at 16:33

Este adevarat ca somnul ratiunii si al psd naste monstri.Cea mai penibila mutare si asta nu e totul

Bunoiu 4 februarie 2014 at 16:49

Eu zic ca intrebarea sepune astfel: ce cauta Dumitrel la CJ, ce cauta Bumb city manager? ce cauta Cucui pe postul de vice? ce cauta Florin Roman in politica din Roamania? ce cauta Potor …nu stiu pe unde merge el? ce cauta Sinedru acolo unde cauta? ce cauta dep PPDD pe la Onca cum il cheama?? Ce cauta ala de la PMP? CE NAIBA CAUTA ASTIA? DE II PLATESC? …si rezulta ce caut eu in Romania

cititor 5 februarie 2014 at 12:15

Foarte tare! ai o logica „infailibila”, mai ales ultima propozitie e tare rau de tot. Am ras bine cand ti-am citit comentariul

eu 4 februarie 2014 at 16:51

Da cine era din partea masoneriei de o perdut in fata PSD

Mariana 4 februarie 2014 at 17:25

Remember ! Va mai aduceti aminte cum a fost pus Perju ? Ai ? Nici nu era membru PSD atunci cand … a fost propus sa ia locul lui Voinea, alt mare smecher care a fugit de la PSD la PDL. Dupa masa la 18 a fost facut membru PSD si noaptea au fugit cu el la Bucuresti, iar a doua zi hop, director. Asa ca nu mai faceti comentarii la modul cum a fost pus Medrea. Comentati capacitatile intelectuale ( daca le are ) ale omului pe care vad ca toti il stiu de retardat.

Kata 4 februarie 2014 at 17:28

Doar 2 intrebari – daca nu avea culoarea politica potrivita, rosie in cazul de fata, mai ajungea in aceasta functie?… greu de spus… cred ca NU. Si daca chiar a „trebuit” sa plece Perju, nu mai era in firma nici un alt inginer, niciunu cu studii in domeniu si experienta, niciunu care sa stie ca anul nu se imparte in decade… greu de spus… cred ca DA. Concluzia – politica nu se dezminte, ramane o mare ZDREANTA. Hai sictir ca n-ar trebui sa ne mai mire nimic… care vremuri de pe urma, vremuri de kkt!

fiona 4 februarie 2014 at 20:11

Shrek are si IQ mare si nici nu e balbait! Multe succesuri manelistule!

Nae 4 februarie 2014 at 20:19

Din poza, cu fundalul ,,ANTICORUPTIE”, se vede un individ cu statura si prestanta potrivita tipologiei scolii romanesti de directori de stat. Ca unii mai zic pe forum ca se exprima mai greu-asta este secundar. Oricum nu-l intreaba nimeni-nimic, iar de condus-nu conduce nimic, eventual hartiile pe biroul dictatorial, pardon directorial :-).

Take 5 februarie 2014 at 0:07

Mai dar ati uitat de Clepan? Ala nu a mai fost bun de director?

Mariana 9 februarie 2014 at 23:04

Macar Clepan fusese sa sustina (cica) un fel de examen la Brasov, pe cand pacalici asta a fost pus ca un obiect in magazie de catre PSD.

fidel kastro ruz 5 februarie 2014 at 11:35

ma intreb daca se duce naibi guvernarea plagiatorului si probabil vom avea alegeri anticipate sigur daca boborul nu este intro stare perpetua de delirum tremens dupa pomenile din zilele trecute ce se va intimpla cu INSTALATORUL GEL. Nici scaunul sub el nu are timp sa se incalzeazsca.

Colega de clasă 5 februarie 2014 at 15:25

Prost să fii noroc să ai. Şi limbă fină…………În rest că eşti şi bâlbâit ce mai contează. Prostia e la modă.Uitaţi-vă la el!