ALEGERI EUROPARLAMENTARE 2014: Vezi candidații propuși de PDL Alba

europarlamentareDorin Nistor, Sorin Bumb și Radu Roșian sunt cei trei candidați propuși de Organizația PDL Alba pentru alegerile europarlamentare ce se vor desfășura în acest an.

Lista de candidaturi a fost validată de Biroul Politic Județean al partidului iar cei trei au fost propuși deoarece au fost agreați de toate organizațiile locale, după cum a anunțat senatorul Alexandru Pereș.

ELIT

Potrivit declarațiilor președintelui PDL Vasile Blaga, propunerile vor fi analizate și validate de Biroul Permanent Național din care face parte și Mircea Hava – președintele PDL Alba care, așa cum se știe deja, l-a susținut pe Dorin Nistor și când acesta a candidat (fără succes) la alegerile locale și cele parlamentare.

Cert este că PDL Alba va avea cu siguranță un reprezentant pe liste la alegerile din mai, poate chiar pe un loc eligibil, deoarece ”merită acest lucru după rezultatul foarte bun obținut la scrutinul din 2012” – după cum a declarat Blaga anul trecut.

Dacă va reuși să devină europarlamentar, reprezentantul din Alba va trebui să ”aibă grijă” de toată Regiunea Centru.

 

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

Te-ar putea interesa și:

Panouri fotovoltaice pentru 15 gospodării izolate din Baia de Arieș! Proiectul „verde” de peste 300 000 de lei a fost lansat în SEAP

Un număr de 15 gospodării izolate și neracordate la rețeaua de distribuție a energiei electrice din Baia de Arieș vor… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL: Starea de alertă, PRELUNGITĂ cu încă 30 de zile: Măsurile și restricțiile care vor trebui respectate

Prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă, începând de miercuri, 13 ianuarie a fost aprobată de către Guvernul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Alba Iulia REVINE la SCENARIUL ROȘU. Incidența de infectare a ajuns la 3 cazuri/1000 de locuitori

Deși carantinarea Municipiului Alba Iulia a „dat roade” în ceea ce privește scăderea numărului de persoane infectate, orașul nostru a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

21 Comentarii

NC 17 ianuarie 2014 at 13:22

Poate că Radu Roșian ar merita să fie pe liste însă ceilalți doi POPÂNDĂI sub nicio forma. Unul este doar o biată marionetă iar celălalt un ilustru analfabet…

Poc Show 17 ianuarie 2014 at 17:13

Dintre cei trei, doar Nistor merge.
Ceilalti sunt de umplutura. Bumb e un redus mintal si un frustrat, iar Rosiianu, un infumurat si un semidoct.
Subtire garnitura.

adevarul 18 ianuarie 2014 at 10:00

Cei trei sunt s-au autopropus. Asta ca să analizati corect situația.

Horea cel viu 17 ianuarie 2014 at 13:27

pai si cu Holaru’ al nost pe veci depu(nc)tat-derutat cum ramase, fratilor?
dupa ce ati mancat lapte si cas atata vreme, asta va e multamu’?
dupa tone de balmos si vinars ingurgitate la targu’ lemnarilor-hotilor, ii dati cu picioru’?
nu-i frumos! da’i normal!

drona 17 ianuarie 2014 at 13:30

Daca,(da doamne sa nu fie) astfel de specimene ajung parlamentari europeni va dati seama ce resurse (umane) politce exista la nivel de Alba Iulia. Incoronarea penibilitatii ca alte epitete mai relevante nu-mi trec acum prin minte. Dezgustator ! Halal politicieni.

Lalutul de zlatna 17 ianuarie 2014 at 13:33

trebuie sa fie cineva care cunoaste judetul
si care se implica mult si foarte mult

Horea 17 ianuarie 2014 at 14:44

@Lalutul de zlatna

„trebuie sa fie cineva care cunoaste judetul
si care se implica mult si foarte mult”

Asa ceva, NU exista (inca)!

aligatorul 17 ianuarie 2014 at 13:53

Asa ar trebui, cred ca cel mai bun era Dumitrel care cunoaste si e cunoscut de tot judetul. Se infrunta pe liste cu adjunctul marilor proiecte Florinel Roman:))

diana 17 ianuarie 2014 at 14:22

Cel mai bun e Dorin Nistor care a pierdut la mustata Sebesul, invins doar de tavalugul USL, nu ca actualul primar ar fii mai bun.
Ceilalti doi insa vai si amar!

fratelo 17 ianuarie 2014 at 14:29

Rosianu si Bumb n-au nicio sansa dupa cate limbi ii da Nistor lui Hava

mihai 17 ianuarie 2014 at 14:50

despre doi nu stiu prea multe dar unul este un mare imbecil si alba iulienii vor vota cu totrdeuna cu cine nu trebe, si asa vom fi tot mai saraci si mai prosti!!!!

Costel* 17 ianuarie 2014 at 14:52

Cel mai bun candidat la europarlamentare este doamna Oana Badea de Pagida, drept pentru care PDL Alba sub conducerea senatorului resapat Peres ajutat indeaproape de omul marilor laptop proiecte Florin Roman construiesc acum un ciot de autostrada intre Feleud si Pagida ca sa poata circula in cele mai bune conditii votantii doamnei ministrese.

Horea 17 ianuarie 2014 at 14:57

Costele*,

iar gresesti!

Cei din Feleud au alte preferinte la vot. Chiar le-ai uitat?

La cei din Pagida, e drept, nu le cunosc preferintele politice.

Gogomanul 17 ianuarie 2014 at 17:21

Titlul ar fi trebuit sa fie „cei 3 purcelusi” care candideaza la europarlamentare. Astia in afara de chefuri si protocoale habar n-au ce inseamna munca. Au fost abonati la supt de la stat de cand au iesit de pe bancile scolii.
Uitati-va cum emana inteligenta…. Te doare mintea doar cand ii vezi, darmite sa-i si votezi….

fara nume 17 ianuarie 2014 at 19:32

Jigodiile astea din PDL mai au curajul sa mai candideze la ceva, dupa ce au facut numai rau populatiei?

ion 17 ianuarie 2014 at 20:05

Daca astia sunt candidatiiPDL,…atunci inteleg de ce nu scade USL-ul in sondaje!

Horea 17 ianuarie 2014 at 21:04

@ion

Sunt curios ce vei „intelege” cand vor aparea listele USL-ului judetean pentru europarlamentare.

Sondajele?
Sunt precum … acizele. Miscatoare.

xxl 19 ianuarie 2014 at 13:00

n-ai cu cine ba! n-ai cu cine….

d-nu Geo 19 ianuarie 2014 at 17:59

nu-i cu ce si nu-i din ce,dgeaba bre !!!

Grozav Vasile 20 ianuarie 2014 at 6:30

troita
ne lipsesc doar nasturii din parlamentul European. De bumbi suntem satuli pe plan local.

rococo 20 ianuarie 2014 at 11:01

Pina la moartea partidului cu Ulea paharnicul ! Ce daca nu iese primar nici la Vint, unde de fapt locuieste ? Oare ce o fi cautat la Sebes, o fi gasit ? Lasa sa caute ca nu s-au dezmeticit inca. Sau poate cineva trebuie sa fie totusi sacrificat si atunci cind toate merg deandoaselea cu partidul ! In astfel de situatii, sunt sacrificati tineri necunoscuti, dar mai exista si batrini necopti care abea asteapta sa mai apara pe vreun afis.