Andrei Zăgrean a marcat pentru FC Timişoara!

Redactia Ziarului Unirea

Introdus la pauza întâlnirii de ieri din etapa a 24-a dintre FC Timişoara şi Astra Ploieşti, scor 2-2 (0-1) atacantul albaiulian Andrei Zăgrean a punctat întâia oară pentru gruparea violetă, la al doilea său joc sub comanda lui Uhrin, după debutul din meciul cu Steaua. Fostul unirist a marcat al doilea gol pentru amfitrioni, restabilind egalitatea în minutul 81, după ce vizitatorii au condus cu 2-0, goluri Miranda (17), N’Doye (64, penalty), respectiv Zicu (73). Într-un alt meci important al rundei, Oţelul Galaţi – FC Vaslui 0-0. (H.D.M.)