Albaiulianul Mihai Aurel Beldie a câștigat locul 1 la Campionatul Național de Viteză în Coastă la Grupa automobilelor Diesel

Dragoş Suciu

A patra etapă a Campionatului Național de Viteză în Coastă Dunlop 2013 a avut loc în perioada 7- 8 iulie, la Reşita. Echipa Tontsch Automotive a obţinut un rezultat notabil: Eduard Tontsch a câștigat categoric competiția clasei I2B3 și locul II al grupei I2, Mihai Beldie a câştigat Grupa automobilelor Diesel şi  locul II al clasei H3, iar Gunther Craef obține locul 4 în clasamentul Clasei I2B2.

Pilotul Mihai Aurel Beldie a avut un ritm foarte bun încă de la primele urcări cronometrate unde a avut o evoluţie constantă rămânând pe locul 1 până la ultima urcare a competiţiei. La finele etapei de la Rânca, Mihai Beldie a câștigat competiția automobilelor diesel şi a obţinut locul doi al clasei H3.

„La Reşita am găsit un traseu tehnic care a pus la încercare curajul concurenţilor.  Am încheiat etapa cu un rezultat foarte bun, care mă menţine în fruntea clasamentului campionatului.  Victoria de la Reşita este una foarte importantă pentru mine mai ales pentru că a fost pentru prima dată când am luat startul la Reşita. Aceste rezultate vin datorită unei echipe profesioniste şi dedicate pe care o am în spate, iar rezultatele nu au întârziat să apară”, a declarat pilotul Mihai Beldie.

Partenerii pilotului albaiulian sunt: Tontsch Automotive, Safety Broker Asigurări Alba, Angrenaje şi Roti Dinţate Alba Iulia, Help Trans Abrud, Albel Alba, Night Shadows, Axel Company şi Auto Construct Sebeş. Parteneri media Centrul de Imagine, www.transport-business.ro şi Ziarul Unirea

Următoarea etapă a Campionatului Național de Viteză în Coastă Dunlop se va desfășura în perioada 20-21 iulie la Sinaia.

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena, în 18-21 aprilie Echipa de volei feminin gimnaziu a Colegiului Național „Inochentie Micu Clain” Blaj a câștigat turneul final de la Brăila și a devenit, pentru al doilea […]