Nicolae Ciucă - 2024

Liga 4, etapa a noua: Derby tensionat la Șugag, nervi și gol marcat de portarul Anghel (Performanța) de la 70 de metri!

PSD - Alegeri Prezidențiale 2024

Liga 4, etapa a noua: derby tensionat la Șugag, nervi și gol marcat de portarul Anghel (Performanța) de la 70 de metri!

Hidromecanica Șugag a învins Performanța Ighiu într-un meci derby ce a avut momente speciale, tensiune, nervi și două cartonașe roșii. Echipa de pe Valea Sebeșului se menține lider, iar pe locul secund a urcat CS Ocna Mureș, după ce Fortuna Lunca Mureșului a remizat surprinzător, la Galda de Jos, cu un gol în prelungiri

*Hidro Mecanica Șugag – Performanța Ighiu 4-2 (2-1):

Un derby încins, spectaculos (1-0, 1-1, 2-1, 2-2), încărcat de evenimente (două bare și alte două goluri anulate, câte unul de fiecare parte), o triplă Greapcă, la gazde. În prima repriză, la scorul de 1-1, Gavrilă (Performanța) a transformat un penalty (34), dar centralul D. Iviniș a anulat reușita, considerând că jucătorul, care a alunecat, a atins de două ori balonul (deși inițial a arătat centrul terenului). Vizitatorii au egalat printr-un gol rar văzut pe stadioane, o lovitură liberă de la peste 70 de metri bătută de portarul Andrei Anghel, balonul păcălindu-l pe Șerban (ex-CSU Alba Iulia). Nervii au degenerat, cele două tabere s-au încăierat, la un moment dat, iar Selagea, în calitate de jucător, l-a temperat, la gard, pe Ioan Budin, pentru a nu se ajunge la alte evenimente. În cele din urmă au primit cartonașe roșii I. Budin (de la gazde) și Căt. Manciulea (delegatul oaspeților), ambii în afara terenului. Oaspeții au acuzat și faptul că al doilea penalty a fost acordat eronat, faultul fiind în exteriorul suprafeței de pedeapsă.

*Viitorul Vama Seacă – Limbenii Limba 5-0 (2-0)

Gazdele, a doua victorie consecutivă, prima stagională în fața fanilor, dublă Scrobotă;

*Industria Galda de Jos – Fortuna Lunca Mureșului 1-1 (1-0)

O nouă surpriză majoră oferită de Fortuna, după aceea de la Stremț, cu o egalare în prelungiri;

*Academia Șona – AFC Micești 8-0 (4-0)

Scorul rundei (dublă Cos. Ioo) reușit pe seama unei formații ce a pierdut al cincilea joc la rând, fără a marca;

*CS Ocna Mureș – Spicul Daia Română 2-0 (1-0)

Al treilea succes consecutiv pentru „Soda dragă”, care a urcat pe locul secund dăienii pierd după 4 meciuri;

*Inter Unirea – CS Zlatna, amânată pentru marți, 22 octombrie, la ora 16.00.

Partida Energia Săsciori – Viitorul Sântimbru, duminică, ora 15.00

*Voința Stremț a stat.

Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Volei Alba Blaj – Rapid București 3-1, în Divizia A1 la volei feminin | Vicecampioana, victorie la primul meci în „Alba Blaj” Arena Volei Alba Blaj a învins Rapid București, scor 3-1 (25-17, 23-25, 25-18, 25-19), la prima reprezentație stagională în „Alba Blaj” Arena. Confruntarea contând pentru etapa a treia a Diviziei A1 a strâns […]