PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Liga 4: CIL Blaj, liderul turului, după 10-0 la ultima reprezentație acasă! „Soda dragă”, 7-1 cu Inter Unirea! Victorie la scor și pentru Voința Stremț

AUR - Alegeri Locale 2024

În penultima rundă a Ligii 4, CIL Blaj a devenit, matematic campioana turului după 10-0 acasă cu Adu Academy Șona. Și „Soda dragă” s-a impus net, 7-1, cu Inter Unirea, în derby-ul zonal, un succes clar înregistrând și Voința Stremț, cele 3 formații despărțindu-se spectaculos de fani.

*Voința Stremț – FC Lopadea Nouă 5-0 (0-0).

Victorie netă a stremțenilor la ultimul joc acasă din tur, împotriva unui oponent ce a pierdut al 5-lea meci la rând;

*CS Ocna Mureș – Inter Unirea 7-1 (3-0)

Victor Negrescu - Alegeri Europarlamentare - 2024

La ultima reprezentație internă a anului, ocnamureșenii au dat recital în derby-ul local, repurtând a 4-a victorie consecutivă, cu dublă Șimandi și tripă Val. Dragan. Vizitatorii au înregistrat cel mai drastic insucces al stagiunii;

*CIL Blaj – Adu Academy Șona 10-0 (5-0).

Liderul turului, despărțire cu stil de fani, cu o ploaie de goluri, la propriu, un scor fluviu (depășit în acest tur doar de acel 11-1 la Performanța Ighiu – Limbenii Limba). Un „careu” reușit de Șușu, plus alte două duble Mihu și P. Dani;

*Fortuna Lunca Mureșului – Limbenii Limba 5-0 (3-0).

La ultima întâlnire “acasă”, Fortuna a reușit cel mai clar succes din tur și are 4 victorii în ultimele 5 prestații (dublă Morea). Pe de altă parte, oponenții au trecut de la extaz (4-0 cu Voința Stremț), la agonie (înfrângere drastică la Lunca Mureșului)

Liga 4, etapa a 29-a: Viitorul Sântimbru și-a adjudecat locul secund! Liderul CIL Blaj, un nou „set”, Energia Săsciori, eșec prin autogolul antrenorului, remiză la Unirea

Liga 4, etapa a 29-a: Viitorul Sântimbru și-a adjudecat locul secund! Liderul CIL Blaj, un nou „set”, Energia Săsciori, eșec prin autogolul antrenorului. Remiză în duelul orgoliilor la Unirea *Adu Academy Șona – CIL Blaj 3-6 (3-5) Liderul, o nouă victorie cu un set de tenis, într-un meci spectaculos (2-0, 2-3, 3-3) până la pauză. […]