Viitorul Sântimbru – al 4-lea val! Spicul Daia și Adu Academy Șona – victorii nete!

În ultimele întâlniri din runda a 10-a a Ligii a 4-a,Viitorul Sântimbru a realizat, la Galtiu, a 4-a victorie consecutivă, iar Spicul Română și Adu Academy Șona au reușit cele mai clare succese ale sezonului, ultima câștigând detașat în deplasare, la Vama Seacă.

*Spicul Daia Română – FC Lopadea Nouă 6-0 (1-0). Set de tenis administrat de dăieni, dublă Fl. Schiau, care veneau după 4 insuccese la rând și un punct în 5 jocuri, unui oponent ce câștigase precedentele două confruntări.

*Viitorul Vama Seacă – Adu Academy Șona 0-5 (0-2). Surpriza rundei, prin proporțiile scorului, oaspeții, dublă I. Macarie, repurtând cea mai clară victorie stagională, după 3 jocuri în care au acumulat un singur punct.

*Viitorul Sântimbru – Energia Săsciori 2-0 (1-0). Trupa din Galtiu, la al 4-lea succes consecutiv. M. Fleacă (Energia) a fost eliminat în minutul 87.

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]