Liga a 4-a, victorii la scor pentru Industria Galda, Spicul Daia Română și Inter Unirea

În primele jocuri ale etapei a 26-a a Ligii a 4-a s-au înregistrat rezultatele:

*Olimpia Aiud – Industria Galda de Jos 1-6 (0-2): S. Șimandi (90+2)/ Oniche (32), S. Mureșan (39, 47), Bălaș (46, eurogol, 60), Al. Costea (75). Găldenii, tot imbatabili în retur: 7 victorii la rând, 10 jocuri fără eșec și 17 întâlniri în care nu au pierdut;

*Spicul Daia Română – Kinder Teiuș 7-1 (1-1): Scrobotă (16), R. Mihălțan (55, 65, 71, 88), Brânză (62), Beda (64)/ Rancea (22). Dăienii, cel mai clar succes stagional, iar Kinder – a 4-a înfrângere succesivă;

*GT Sport Alba Iulia – Inter Unirea 2-5 (2-2): Gavrilă (24), Dula (27, penalty)/ E. Comșa (15), A. Gherman (30, 72, penalty), Megyesi (64), A. Sas (78). Interiștii au câștigat al doilea joc consecutiv;

*Performanța Ighiu – CS Zlatna 4-0 (2-0): S. Turuș (18, 47), Tripșa (36), Alexandroaie (80).

Azi, ora 14.00: Hidromecanica Șugag – Energia Săsciori, CIL Blaj – CS Universitatea Alba Iulia și Viitorul Sântimbru – Voința Stremț, Viitorul Vama Seacă –stă.

Liga 4: Campioana CIL Blaj, „set” și revanșă cu Hidro Mecanica! Revelația Energia Săsciori a trecut și de Viitorul Sântimbru, „manita” Macarie (Adu Academy Șona)

În Sâmbăta Mare, Liga 4, etapa a 25-a: Campioana CIL Blaj, „set” și revanșă cu Hidro Mecanica, cu „careu” Mihu (4 reușite)! Revelația Energia Săsciori a trecut și de Viitorul Sântimbru, „manita” (5 goluri) Macarie (Adu Academy Șona) *Limbenii Limba – Performanța Ighiu 1-0 (1-0). Victorie prețioasă a nou-promovatei, împotriva unui oponent cu pretenții la […]