CSU Alba Iulia a 11-a victorie, remize la Galtiu și Blaj, ultima cu probleme de arbitraj

Penultima rundă a turului Ligii a 4-a a fost una dominată copios de oaspeți, ce au repurtat 5 victorii și au reușit și două remize, gazdele fiind în dificultate.

Viitorul Vama Seacă – CS Universitatea Alba Iulia 0-3 (0-2)

Au marcat: Baghiu (17, 68). M. Domșa (21)

Studenții lui Mihai Manea, deja în postura de campioni de toamnă, au repurtat a 11-a victorie consecutivă în penultima etapă a turului Ligii a 4-a și s-au distanțat la 7 puncte de ocupanta locului secund, fosta divizionară terță Industria Galda de Jos

O remiză surprinzătoare s-a înregistrat la Galtiu, în disputa orgoliilor Viitorul Sântimbru – Performanța Ighiu. Gazdele au ratat astfel șansa să urce pe treapta a treia a podiumului și au terminat cu un om mai puțin, D. Hulea fiind eliminat în minutul 90+2.

Pe excelentul gazon de pe “CIL”, formația din “Mica Romă”, pregătită de Bogdan Cistean a terminat la egalitate cu Inter Unirea, scor 3-3 (1-0). O confruntare în care vizitatorii au preluat conducerea cu 2-1, apoi a fost rândul gazdelor să treacă în avantaj, remiza fiind parafată în prelungiri de Chiorean (90+4), fază contestată îndelung de blăjeni pentru ofsaid. O situație la care asistentul R. Voicu (Cugir, fost junior al Metalurgistului) a indicat ofsaid, gazdele s-au oprit, însă centralul A.V. Nicola a validat reușita după protestele oaspeților la adresa asistentului. Au marcat: B. Varga (40). B. Cristea (78, 87, penalty)/ Val. Drăgan (62), A. Gherman (75), Chiorean (90+4)

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]