ART INSTAL – un nume de referinţă
Personalităţi publice locale, parteneri de afaceri şi invitaţi de marcă au sărbătorit vineri, 29 octombrie, inaugurarea oficială a noului sediu ART INSTAL, una dintre cele mai mari investiţii finalizate în ultima perioadă în Alba Iulia. În peste 600 mp clienţii ART INSTAL au la dispoziţie soluţii complete, dedicate şi personalizate, pentru instalaţii de utilizare gaze naturale, instalaţii termice, sanitare sau de climatizare, rezidenţiale şi industriale. ART INSTAL a investit permanent în tehnologizare şi capital uman.
„Doresc să mulţumesc pentru susţinere fiecărui membru din marea familie ART INSTAL, pentru că tot ceea ce vedeţi astăzi aici nu ar fi fost posibil fără ajutorul şi implicarea lor totală. În condiţiile crizei economice prelungite din ţară, am reuşit să demonstrăm că oamenii sunt cei care pot învinge vremurile şi pot construi ceva durabil. Acest nou sediu întregeşte performanţele echipei ART INSTAL de până în acest moment”, subliniază COSMIN NUSTIU, directorul general al ART INSTAL.
ART INSTAL este un brand recunoscut şi pe plan naţional, compania din Alba Iulia fiind unul dintre cei mai importanţi parteneri FERROLI şi BUDERUS în România. Noul magazin ART INSTAL deschis odată cu inaugurarea sediului de pe Calea Moţilor, 108A, din Alba Iulia, îşi aşteaptă clienţii cu noutăţi şi promoţii la centrale termice şi instalaţii.
Operaţiunile derulate şi lucrările realizate în Transilvania şi în multe alte zone din ţară completează o carte de vizită impresionantă a unuia dintre cei mai importanţi jucători de pe piaţa instalaţiilor: ART INSTAL. Pentru anul 2011 compania îşi propune continuarea trendului de dezvoltare prin achiziţia de utilaje şi echipamente şi valorificarea capitalului uman prin crearea de noi locuri de muncă. (M.D.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 7 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari