Comunicat de presă| Noua echipă de blatiști Dîrzu și Tuhuț la “colinda cerșitului”!
Cine ar fi crezut că atât de bine vor funcționa Tuhuț&Dîrzu când vine vorba de minciuni și blaturi politice?! Campania celor 2 din PSD se desfășoară în aceste zile în mai multe localități din Alba prin combinații, minciuniși trădări ale propriilor lor consilieri și membri PSD.
Ca de fiecare dată când a venit vorba propriului interes, ex-șeful Ioan Dîrzu și-a sacrificat proprii săi colegi din PSD pentru a obține fie un mandat de deputat, fie diverse funcții pentru acoliții săi prin diverse instituții (RAR, ISJ,DSV etc.)
Acum, în colindatul comunelor Tuhuț și Dîrzu le promit membrilor și consilierilor locali ALDE și PRO România absolut orice, mai ales sprijinul pentru obținerea vreunui post de viceprimar. La fel, aceeași echipă de blatiști Tuhuț&Dîrzu le promit celor din alte partide că peste 4 ani ei vor fi candidații PSD la primăriile de care aparțin, în defavoarea actualilor membri și consilieri ai PSD. În schimb nu cer decât să îl ajute și pe Dîrzu să ajungă din nou deputat, mai ales că este pe locul 2 pe listă și acum nu mai are nicio șansă să pupe fotoliul de parlamentar. Categoric că sunt doar niște minciuni și promisiuni care nu vor putea fi respectate niciodată. Dar este trist cât de puțin au ajuns să valoreze membrii PSD în ochii actualei conduceri blatiste Tuhuț-Dîrzu.
Celor din PSD le fac o invitație cât se poate de clară de a veni alături de PRO România pentru că sunt înșelați din toate părțile. Pe lângă Dîrzu și Tuhuț, Victor Negrescu știe de Alba Iulia doar dacă ne caută pe waze sau Google, iar de la centru șeful Ciolacu a ajuns cel mai bun executant al ordinelor lui Iohannis, de când nu îl mai are șef pe Omar Hayssam, căruia îi căra tolba cu săgeți pe vremuri. Oameni foarte importanți din PSD au venit deja lângă Victor Ponta și pentru a da doar câteva nume ca senatorul Daniel Breaz, Horațiu Florea, Gheorghe Beleiu, Dănuț Hălălai, Narcis Romeo Avram-Jurca, Horațiu Clepan și mulți alți oameni valoroși. Împreună chiar vom putea construi sănătos, o echipă cu adevărat câștigătoare! IOAN LAZĂR Candidat Camera Deputaților PRO ROMÂNIA
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
FOTO | O nouă zonă de agrement de peste 10.000 mp, la Petrești: Au început lucrările de amenajare a Parcului Zăvoi
O nouă zonă de agrement de peste 10.000 mp, la Petrești: Au început lucrările de amenajare a Parcului Zăvoi O nouă zonă de agrement de peste 10.000 mp va fi amenajată la Petrești. Au început lucrările de amenajare a Parcului Zăvoi, lângă izvor, pe malul râului Sebeș, a anunțat Dorin Nistor, primarul municipiului Sebeș. Citește […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie