Replică la REPLICĂ: Locuitorii străzii Abrudului, ne disociem public de presupuse acte de violență și nu vrem să fim părtași la luptele dintre partide
Replică la REPLICĂ: Locuitorii străzii Abrudului, ne disociem public de presupuse acte de violență și nu vrem să fim părtași la luptele dintre partide
Bună ziua, sunt Mălai Mihaela Adriana, locuitoare a străzii Abrudului, Aiudul de Sus.
Vă scriu in legătură cu articolul din ziarul online din data de 09/09/2020, „dreptul la replică | reprezentanții USR au fost goniți de către cetățeni și nu au spus nimic despre asta”.
Țin sa precizez că întâlnirea locuitorilor cu autoritățile a avut loc în data de 08/09/2020 la ora 11.00
Reprezentanții USR-PLUS au fost acolo într-adevăr, din punctul lor de vedere, în ajutorul nostru. Dacă nu era campanie electorală probabil cetățenii ar fi apreciat intenția.In schimb ședință noastră a început să alunece periculos pe pantă politică, fiind noi toți martori la schimb de replici între partide. Am fost nevoită să pun capăt acestei situații cu fraze de genul:”dacă nu tăceți odată plecați de aici! ; este o întâlnire între cetățeni și autorități nu campanie electorală!” și altele asemenea, acestea fiind spuse pe un ton iritat deoarece vorbeau peste noi. La un moment dat au înțeles și nu au mai intervenit în discuțiile noastre, cerându-i d-nei Oana Badea să le acorde 10 minute după ce termină de discutat cu noi locuitorii, dânsa fiind de acord. În consecință nu au fost izgoniți de cetățeni așa cum se afirmă în articol ci doar invitați verbal să nu se mai amestece în discuțiile pentru rezolvarea problemelor noastre, evident pe un ton ridicat și iritat datorită agitației care s-a creat în acele momente.
Repet nimeni nu i-a atins sau împins la o parte fizic, decât că li s-a cerut sa tacă iar dacă nu pot tăcea să plece. Noi, locuitorii străzii Abrudului, ne disociem public de presupuse acte de violență și nu vrem să fim părtași la luptele dintre partide.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Sprijin financiar de 300.000 de lei pentru CSU Rugby Alba Iulia, în vederea susţinerii activităţii competiţionale în anul 2024
Sprijin financiar de 300.000 de lei pentru CSU Rugby Alba Iulia, în vederea susţinerii activităţii competiţionale în anul 2024 Consilierii locali din Alba Iulia vor avea de apropat în ședința de joi, 25 iulie, acordarea unui sprijin financiar de 300.000 de lei pentru CSU Rugby Alba Iulia, în vederea susţinerii activităţii competiţionale în anul 2024. […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Cine a fost Sfântul Ilie, cel care aduce ploaia și umblă pe cer într-un car de foc. Tradiții și obiceiuri de 20 iulie