Doi tineri din Blaj, trimişi în judecată pentru tâlhărie după ce au agresat o femeie de 81 de ani: Ar fi lovit-o şi i-au furat bani şi băutură
Doi tineri din Blaj, trimişi în judecată pentru tâlhărie după ce au agresat o femeie de 81 de ani: Ar fi lovit-o şi i-au furat bani şi băutură
După ce au agresat o femeie în vârstă de 81 de ani, doi tineri din Blaj au fost trimişi în judecată pentru tâlhărie calificată. L. R. Z. şi V. D. Ş. sunt acuzaţi că au pătruns în locuinţa unei vârstnice, pe care au agresat-o şi i-au furat bani şi băutură. Fapta a avut loc în după amiaza zilei de 4 mai 2020.
Poliţiştii din Blaj au fost sesizaţi de către un bărbat din Mediaş, judeţul Sibiu, cu privire la faptul că este posibil ca mama sa, o femeie în vârstă de 81 de ani, din Blaj, să fi fost victima unei infracţiuni.
În urma cercetărilor efectuate, poliţiştii au constatat că, în noaptea de 3/4 mai 2020, persoane necunoscute ar fi pătruns, prin efracţie, în locuinţa femeii, ar fi agresat-o şi ar fi sustras suma de 1.500 de lei şi 30 de litri de vin. În urma investigaţiilor efectuate, la data de 5 mai 2020, poliţiştii din Blaj au reuşit să identifice persoanele bănuite de săvârşirea faptei, doi tineri, de 23 şi 15 ani, din Blaj.
Cei doi au fost reţinuţi, pentru tâlhărie calificată, fiind prezentaţi în faţa magistraţilor, care au dispus cercetarea lor în stare de arest preventiv. Victima a fost transportată la spitalul din Alba Iulia, iar potrivit concluziilor medico – legal are nevoie de 60 – 70 de zile de îngrijiri medicale. Dosarul în care vor fi judecaţi cei doi tineri a fost înregistrat la Judecătoria Blaj.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
FOTO | Prăpăd la Sohodol după o vijelie puternică: Mai mulți copaci, puși la pământ de vântul puternic
Prăpăd la Sohodol după o vijelie puternică: Mai mulți copaci, puși la pământ de vântul puternic O vijelie puternică a făcut prăpăd la Sohodol. După zilele caniculare, furtunile lovesc cu la fel de multă putere mai multe zone din județ. Citește și: VIDEO | Natura s-a dezlănțuit vineri la Șibot: Ploaie torențială și rafale de […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 11 ore
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 7 ore
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 14 ore
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 6 ore
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie
-
Sportacum 4 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea